(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Італійські виробники вина шукають нові можливості співпраці з українським ринком

12.12.2017

На зустрічі представників ТППУ та італійського виноробного бізнесу було обговорено можливості співпраці України й Італії. Вона відбулась у рамках міжнародної спеціалізованої виставки «Italian Wine Expo 2017», що проходила 8 грудня у Києві.

Україна є країною-імпортером вина: наразі імпорт на 80% переважає над експортом. У найближчих планах − знизити цей показник до 60%.

«Відносини України й Італії розвиваються дуже динамічно. Італія для України є одним із важливих економічних партнерів. Вітчизняний бізнес налаштований на співпрацю з італійським. ТПП України має налагоджені контакти з нашими італійськими партнерами. Ми тісно взаємодіємо з торгово-промисловими палатами Італії. Вже багато років, за сприяння почесного консула України у Північно-Східній Італії і представника ТППУ в Італії Марко Тозона, Торгово-промислова палата України має представництво в місті Падуї.

Наша країна наразі виходить із економічної кризи і демонструє зростання економіки, і саме зараз настає сприятливий час для початку плідної співпраці», − сказав Геннадій Чижиков, президент ТППУ.

Згідно з даними Держстату, у січні − квітні поточного року Україна імпортувала 12 млн літрів вина на 23,4 млн дол США, із них на 6 млн дол США, або 25,7% від загального обсягу, з Італії. На другому місці – Грузія, з якої було ввезено вина на 3,4 млн (14,65%). Третю сходинку зайняла Франція − 3,3 млн (14%).

Що стосується експорту, найбільшим ринком збуту українського вина була РФ. Нині цей ринок закритий і українські виробники переорієнтувалися на країни ЄС. Так, за рік збільшено експорт вина в Польщу на 75% (до 86,9 тис л), Литву − на 63% (до 18 тис л), Францію − на 64% (до 209 л). Водночас показник експорту вітчизняного вина до Німеччини знизився до 765 літрів. У 2016  році Україна експортувала в країни ЄС 114,4 тис літрів вина, що майже вдвічі більше, ніж у 2015 році.

Теги: ТППУ, Бізнес, Італія, співробітництво

Анонси

Останні новини