м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Італійці інвестуватимуть в українську швидкісну залізницю

31.01.2018

Одним із найамбітніших і наймасштабніших спільних із італійськими партнерами проектів наразі є розробка високошвидкісної залізничної євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів. Крім того, очікується поповнення на авіаційному ринку України, а саме – вихід італійського лоукосту на наш ринок.

Понад 100 українських і 35 італійських компаній взяли участь в українсько-італійському бізнес-форумі, що проходив у ТПП України.  Серед італійської бізнес-делегації – представники банківської сфери, виробники автомобілів та автотехніки, компанії аерокосмічної й оборонної промисловості, будівельні фірми, авіалінії, а також бізнесмени, сфери діяльності яких лежать у площинах охорони здоров’я, відновлюваної енергетики, інженерії, дизайну, архітектури та виробництва продуктів харчування.

Співорганізаторами заходу виступили ТПП України та Посольство Італійської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ України.

«Ми раді,  що італійський бізнес готовий шукати нові можливості співпраці разом із нами. Ми зацікавлені в італійських технологіях, ноу-хау, інвестиціях. Хоча Італія вже  є одним із найактивніших європейських партнерів України у зовнішньоекономічних зв’язках, вона традиційно посідає одне з перших місць  серед країн – членів ЄС за обсягами нашого експорту. Проте, у нас є значний невикористаний потенціал у розвитку торгівлі.  Адже  6 років тому її обсяги були значно більшими, ніж зараз: товарообіг перевищував 5 млрд дол, а в 2017-му – лише 3,6 млрд  дол», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Розпочатий в Україні процес реформ є намаганням поставити Україну в один ряд із успішними європейськими країнами, щоб вона відповідала всім європейським стандартам. Це шлях до збільшення інтегрованості України з ЄС. На це спрямована і наша двостороння співпраця, в якій ми вже досягли певних успіхів. Так, у 2017 році наш експорт в Україну зріс на 26,8%, а імпорт із України – на 23,5%. Ми бачимо, що йдеться про помітний ривок у нашому діловому обміні. Чи маємо ми можливості, щоб ще поглиблювати і розширювати співпрацю? Звісно, що так. Ми хочемо спрямувати зусилля на енергетичну та продовольчу галузі, на наші технологічні можливості, на досвід наших підприємств», – зазначив міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано.

Італійські бізнесмени презентували свої проекти та закликали українську сторону до співпраці. Зокрема, керівник ITALFERR Рікардо Марія Монті представив проект своєї компанії у сфері інфраструктури – швидкісну залізничну колію, над реалізацією якого компанія працює спільно з Міністерством інфраструктури України.

Як повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, зараз  разом із фахівцями ITALFERR  розробляється техніко-економічне  обґрунтування високошвидкісної залізничної євроколії сполученням Одеса-Київ-Льві.

 «Під час наших з Анджеліно зустрічей ми завжди намагаємось приділити особливу увагу  викликам, які стоять перед українським бізнесом в Італії і перед італійськім – в Україні. Сьогодні у нас працює зона вільної торгівлі з ЄС,  Канадою, запрацює і з іншими державами. Італія – наш важливий торговельний партнер в Європі, наш експорт до Італії більший, ніж до інших європейських країн. Нам потрібні інвестиції, досвід, італійське бачення європейського та світового ринку. Наразі італійський бізнес дуже цікавиться великими енергетичними й інфраструктурними проектами. І саме зараз настав час їх реалізовувати», – вважає Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

Представник ТПП України в Італійській Республіці Марко Тозон представив гостям форуму платформи ефективного спілкування українських та італійських підприємців задля легкого входження на ринки обох держав, що охоплюють різноманітні сфери діяльності від експорту продуктів харчування,  переробки товарів у сільськогосподарській та інших галузях до вирішення соціальних питань. Це¸ зокрема, Agricalture для сертифікації українських товарів та організації їх збуту, Food&Wine –  для пошуку та встановлення контактів між українським та італійським ринками.

Не залишилась поза увагою й дуже важлива на сьогодні для України соціальна сфера – програма UKRAINE KIDS  закликана реалізовувати соціальні та благодійні  проекти.

Під час В2В-переговорів підприємці України й Італії отримали змогу більш детально обговорити можливості своєї співпраці.

Теги: ТППУ, Бізнес, Італія, інвестиції

Анонси

Останні новини