(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Кабмін скасував державне цінове регулювання на продукти харчування

08.06.2017

Рішення уряду має на меті зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегулювання у сфері ціноутворення. Воно спростить процедуру ціноутворення залежно від коливань на ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року. Під державне регулювання зараз потрапляють пшениця, жито, борошно пшеничне і житнє, гречка, цукор-пісок. Кабміном, зокрема, скасовано обов’язок для виробників продовольчих товарів подавати в Держпродспоживслужбу обгрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію; анульовано порядок формування цін на продовольчі товари; припинено пілотний проект у призупиненні держрегулювання цін.

Тема реформування системи державного управління цінами на харчові продукти неодноразово розглядалась на засіданнях комітету підприємців АПК при ТПП України. Звернення бізнесу з проханням вирішити питання направлялися відповідним органам. На думку членів комітету, регулювання цін згубно впливає на малий і середній бізнес і жодним чином не захищає інтереси споживачів. Таке регулювання є антисоціальним і повинно відійти в минуле, а ринок продовольчих товарів має стати саморегульованим. 

«Постійна робота комітету підприємців АПК при ТПП України з лобіювання актуальної проблеми для бізнесу – реформування системи державного регулювання цін на продовольчі товари – дала свої плоди. Цією темою Торгово-промислова палата України, наш аграрний комітет переймаються вже тривалий час. Існуючий механізм державного регулювання багато років практично знищував малий і середній бізнес, особливо це стосується переробних підприємств. Скасування державного регулювання цін не лише допоможе вітчизняному бізнесу, а й дозволить залучити інвестиції, що на сьогодні є вкрай важливим для української економіки»,  – зауважив голова комітету Олег Юхновський.

Теги: ТППУ, комітет, Бізнес, підприємництво, комітет АПК, кабмін

Анонси

Останні новини