(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Карнети АТА заощаджують час підприємців

29.10.2021

Швидко вивозити товари з України на митну територію десятків країн світу можна за допомогою карнетів АТА

Карнет АТА (ATA Carnet) – міжнародний паспорт для товарів
 
Використання карнета АТА дозволяє швидко і без перешкод тимчасово вивозити товари з України та ввозити на митну територію майже 80 країн світу.
 
Переваги використання.
Істотні переваги, які надає своєму власнику карнет АТА  при митному оформленні тимчасового вивезення / тимчасового ввезення товарів полягають у наступному:  

По-перше, немає необхідності заповнювати документи безпосередньо в пунктах перетину кордону, оскільки оформлення карнета АТА відбувається заздалегідь у Торгово-промисловій палаті України. У карнеті АТА є необхідна кількість відривних і невідривних документів, призначених для митного оформлення тимчасового вивезення / тимчасового ввезення / транзиту товарів.  

По-друге, власник карнета АТА при тимчасовому ввезенні  товару на термін до одного року умовно звільняється від оплати ввізного мита, зборів і податків. Немає необхідності вносити за кордоном заставні кошти або надавати інші фінансові гарантії, оскільки карнет АТА сам по собі є міжнародною фінансовою гарантією.  

По-третє, використання карнета АТА передбачає можливість тимчасового ввезення товару в кілька країн - учасниць Конвенції. В рамках терміну дії карнета АТА і термінів, встановлених митними органами, є також можливість переміщення товарів через кордон партіями.  

По-четверте,як показує міжнародний досвід і наша практика, митне оформлення карнета АТА за кордоном займає значно менше часу, ніж оформлення інших митних документів.  
Безумовно, всі ці та багато інших чинників дозволяють швидко і без перешкод тимчасово ввозити товари на митну територію країн - учасниць Стамбульської конвенції та суттєво економити час і кошти.  
 
В маркетингових цілях. Хотілося б звернути увагу на три додатки Стамбульської конвенції, за якими особливо часто українські компанії та підприємства тимчасово вивозять товари за кордон.

Додаток В1 регламентує тимчасове ввезення товару, призначеного для участі у виставках, демонстраціях, показах та ін. Будь-яка компанія, що просуває свою продукцію за кордоном в рамках маркетингових заходів, потребуватиме оформлення карнета АТА.  

Додаток В2 регламентує тимчасове ввезення професійного обладнання, необхідного для здійснення робіт представниками української компанії за кордоном. Таким чином вивозяться, наприклад, декорації театральних труп під час гастролей або відеоапаратура для організації зйомок за кордоном національними телеканалами. Хоча це далеко не весь перелік професійного обладнання, яке можна вивозити в межах цього додатку.  

Додаток В3 регламентує, зокрема, тимчасове ввезення товарів з метою його випробування, проведення сертифікації і тестування.  
 
Асоціація-гарант. Торгово-промислова палата України є повноправним членом всесвітньої мережі асоціацій-гарантів в системі карнетів АТА. Виконуючи обов’язки асоціації-гаранта ТПП України гарантує іноземним митним органам оплату, за карнетами АТА, виданими в Україні, всіх необхідних платежів і зборів. Торгово-промислова палата України виступає також солідарним гарантом оплати митних платежів, передбачених законодавством України.
 
Рекомендації. Торгово-промислова палата України забезпечує функціонування та розвиток міжнародної системи карнетів АТА на території України. З року в рік кількість карнетів АТА, що видаються в Україні, збільшується, а отже і зростає кількість українських компаній, які змогли переконатися в перевагах використання карнета АТА при тимчасовому вивезенні товару за кордон.

Представники підприємств, організацій, бізнесу з усіх регіонів України звертаються безпосередньо в ТПП України щоб отримати:
-    карнет АТА;
-    інформацію щодо можливостей використання карнетів АТА;
-    рекомендації щодо використання карнетів АТА;  
-    інформацію про особливості оформлення карнетів АТА митними органами;
-    інформацію про особливості функціонування системи карнетів АТА;
 
Більш детальну інформацію можна отримати на сайті або звернувшись до Дирекції забезпечення функціонування системи карнетів АТА ТПП України.

 

Анонси

Останні новини