м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Казахстан та Україна заохочують агроколаборації для розвитку торгівлі

15.09.2025

Форум українсько-казахстанських агроспільнот відбувся 15 вересня 2025 року.

Онлайн-захід «АПК України та Казахстану: нові горизонти та можливості співпраці» організували Торгово-промислова палата України спільно із Зовнішньоторговельною палатою Республіки Казахстан.

Участь у заході взяли представники аграрного бізнесу, експерти, та дипломати, які об’єдналися для розвитку партнерства між Україною та Казахстаном у сфері агропромислового комплексу.

Представників півсотні компаній-учасниць заходу привітали:

  • Президент ТПП України Г. Чижиков;
  • Член Правління – заступник Голови Правління ВТП Республіки Казахстан – Є. Єсенєєв;
  • Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Казахстан В. Майко;
  • Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Т. Барлибаєв;
  • представники ТПП України та ВТП Республіки Казахстан
  • представники українського та казахстанського бізнесу, ділових рад

Модерував захід віцепрезидент ТПП України Валерій Король.

 

 

 

 

«Наші народи пов'язує тісна й тривала дружба та співпраця. 400 тисяч українців живуть у Казахстані. Українських дітей у Казахстані приймають на оздоровлення. Розвивається діалог на вищому рівні, активізований переговорами президентів країн у серпні. Разом із казахстанськими партнерами ми максимально підтримуємо поглиблення ділових контактів. Разом працюємо над поверненням до рекордних мільярдних торгових двосторонніх оборотів», - сказав Г. Чижиков.

 

Сприятиме тіснішій співпраці й оновлення Міждержавної українсько-казахстанської комісія з економічного співробітництва, яка відновлює роботу. 

Товарообіг між Україною та Казахстаном за останні роки час війни впав з $5 млрд до $393,5 млн доларів.  Проте зростає на 4 відсотки за рік.

Зростанню торгових оборотів сприятиме кооперація у розвитку ринку сільськогосподарської техніки, технологій тваринництва, рослинництва та насінництва. 

Палати й посольства обох держав наголосили на повній підтримці ініціатив бізнесу через всі доступні механізми.
Представники Казахстану заявили про зацікавленість у зміцненні дружніх та ділових відносин з Україною.

Великі українські компанії вже працюють із казахстанським ринком, зараз наше завдання - залучити малий та середній бізнес, додав Г. Чижиков.

За його словами, необхідно продовжувати пряму взаємодію: «Готові до обміну діловими місіями, й участі у міжнародних виставках. Плануємо продовжувати онлайн-форуми в такому ж форматі й щодо інших галузей. Вдячний Послам, Національній палаті підприємців Республіки Казахстан «Атамекен», Зовнішньоторговельній палаті Казахстану, представникам бізнесу за участь. Рухаємось далі разом».

 

 

Теги: Агросектор, ТППУ, Геннадій Чижиков, Україна, Казахстан, Валерій Король, Анна Любима, агропромисловий комплекс

Анонси

Останні новини