м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

«Харчовики» просять Зеленського про підтримку законопроекту щодо врегулювання відносин між виробниками та ритейлом

30.05.2022

ТПП України від імені лідерів асоціацій виробників харчових продуктів, експертів, народних депутатів України та представників комітету підприємців АПК при ТПП України звернулась із листом до президента України Володимира Зеленського

Відповідне рішення ухвалено учасниками робочої зустрічі представників аграрного та харчового бізнесу з головами комітетів Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами 27 травня 2022 року у ТПП України.

Захід було присвячено обговоренню законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань торговельної діяльності харчовими продуктами».

«Метою узгодженого законопроекту є усунення недобросовісних та несправедливих практик, які ставлять національних виробників в невигідне становище та шкодять галузі виробництва харчових продуктів. ТПП України офіційно звернулась до народних депутатів України з проханням розглянути і підтримати підготовлений бізнесом законопроект. Війна змінює українську економіку. Саме зараз на часі встановити справедливі правила, які допоможуть українському виробнику утримати економічний фронт», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Голова комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський наголосив, що це унікальний законопроект, який консолідував агропродовольчу галузь.

«Законопроект розроблено силами представників підприємств аграрного сектору, харчової та переробної промисловості, з урахуванням кращих вітчизняних й закордонних практик, а також з використанням положень європейського законодавства. Ми узгодили законопроєкт, який сприятиме захисту законних інтересів українських виробників у сфері взаємовідносин з торговельними мережами», - наголосив Олег Юхновський.

За результатами дискусії, учасники зустрічі вирішили звернутись до президента України із проханням внести для позачергового розгляду Верховною Радою України, як невідкладний, законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань торговельної діяльності харчовими продуктами», напрацьований та узгоджений представниками агропродовольчого бізнесу.

«Питання врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами в умовах воєнного стану в Україні набуло ще більшої гостроти. Протермінований борг торгових мереж перед виробниками станом на 26 лютого 2022 року складає близько 10 мільярдів гривень, який не виплачується, а заборгованість сформована після 26 лютого – збільшується, що негативно позначається на фінансово-економічному стані харчової галузі. Виробники втрачають можливість забезпечувати громадян якісними харчовими продуктами та своєчасно розраховуватись з постачальниками сировини, а в умовах воєнного стану - це загрожує продовольчій безпеці країни», - сказано в документі.

Теги: АПК, законопроект, ТППУ, комітет АПК

Анонси

Останні новини