(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Кібербезпека – ключ до цифрової економіки

16.10.2019

Наскільки надійною є кібербезпека у державі? Чи захищені ми від кіберзагроз? Які уроки винесли після масштабних кібератак влада та бізнес? Як приватно-державна ініціатива може покращити й прискорити формування безпечного кіберпростору країни? Відповіді на ці питання шукали на Другому міжнародному форумі «Кібербезпека – захисти свій бізнес».

Торгово-промислова палата України, комітет з електронних комунікацій при ТПП України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, спільно з компанією CIS EVENTS GROUP Ukraine, провели Другий міжнародний форум «Кібербезпека – захисти свій бізнес».

«Проблема кібербезпеки набагато ширша, ніж просто захист. Тому разом із партнерами ми приділяємо таку увагу просвітницькому напряму. Результати нашого дослідження серед малого та середнього бізнесу доводять: більшість не знає, що робити у разі кібератаки. Цікаво і сумно, що на питання куди першочергово варто вкладати наявні ресурси: у розвиток бізнесу чи у розвиток кібербезпеки, 80% обрали перший варіант»,  сказав Володимир Коляденко, голова комітету з електронних комунікацій при ТПП України.

У роботі форуму взяли участь 36 спікерів із 15 областей України та 19 країн світу. Це – лідери захисту українського кіберпростору, представники приватного сектора та громадянського суспільства, органів центральної та місцевої державної влади, відомі міжнародні експерти.

Учасники обговорили ключові теми кібербезпеки: у політиці, технологіях, освіті та просвіті.

Присутні  обмінялися  досвідом та  інформацією для більш ефективної взаємодії бізнесу і влади у створенні Національної екосистеми кібербезпеки,  однієї з основних складових  цифрового перетворення держави, економіки та бізнесу, успішного розвитку країни, напрацювали пропозиції і рекомендації для Президента України, уряду та парламенту.

«Сьогодні питання кібербезпеки  № 1 для кожної сучасної країни. Наше спільне завдання – створити систему кіберзахисту», – сказав Олексій Данілов, голова РНБО.

«Кібер-ризикам сьогодні належить друге місце серед ризиків для бізнесу. Всі ми пам’ятаємо кібератаку Petya.A, коли потужний комп'ютерний вірус паралізував роботу багатьох компаній. Тоді бізнес усвідомив обсяги загрози та звернувся до  ТПП за пошуком захисту. Після цього прецеденту ми виробили ефективний механізм захисту  і для підготовки до нової хвилі атак створили на базі ТПП України Антикризовий центр кіберзахисту бізнесу. Наші експерти консультують бізнес і допомагають запобігти можливим кіберзагрозам у майбутньому. Кібербезпека  ключ до цифрової економіки, тому ТПП України й надалі буде просувати ідею кібербезпеки, кіберграмотності. Переконаний, що ефект від нашої роботи буде сильнішим, адже нашу ініціативу підтримують на державному рівні – Рада національної безпеки та оборони й  особисто Олексій Данілов. А підкріпить цей фундамент наша співпраця з кіберполіцією, з якою ТПП України сьогодні уклала меморандум. Крім того, з трибуни форуму ми проголосили ініціативу до Президента України щодо надання нашому заходу статусу національного»,  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Під час форуму також працювала Перша національна виставка потенціалу України в сфері кібербезпеки «КІБЕРБЕЗПЕКА 2019», яка стала унікальним майданчиком для бізнес-промоцій і налагодження ділових контактів.