(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Киргизія бажає перейняти досвід України у створенні офісу бізнес-омбудсмена

27.04.2017

Надання бізнесу ефективних механізмів правового захисту є предметом неабиякого інтересу для цілої низки держав. З огляду на позитивні результати діяльності української Ради бізнес-омбудсмена, уряди деяких країн попросили допомоги ЄБРР у впровадженні офісу бізнес-омбудсмена, аналогічного українському. Можливість заснування подібного інституту в Киргизії, а також досвід і успішну практику українського офісу бізнес-омбудсмена обговорили під час зустрічі з президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим віце-президент Торгово-промислової палати Киргизької Республіки Нурлан Мусуралієв і начальник управління регулювання підприємницької діяльності Міністерства економіки Киргизької Республіки Акилайте Кожембердієва.

«Подібного інституту поки немає в Киргизії, але країна зацікавлена в запозиченні нашого досвіду. Впевнений, нашим друзям є чому повчитися. Адже Альгірдас Шемета і його команда зробили великий внесок у підвищення стандартів ведення бізнесу в Україні та дали додатковий поштовх до конструктивного діалогу бізнесу і держави», сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 «Киргизька сторона запропонувала провести в ТПП України українсько-киргизький бізнес-форум. Також ми з колегами з Киргизстану домовилися активно попрацювати над зміцненням зв'язків і надавати взаємопідтримку під час Всесвітньої виставки ЕКСПО 2017», – додав Геннадій Чижиков.

Крім того, ТПП України, разом із іншими провідними бізнес-асоціаціями – підписантами Меморандуму щодо антикорупційних ініціатив, членами Наглядової ради  Ради бізнес-омбудсмена,  взяла участь у зустрічі  з  делегацією Киргизької Республіки.  Говорили також про обмін досвідом щодо успішного впровадження та розбудови інституції бізнес-омбудсмена в Україні.   Члени  делегації, ознайомившись в офісі бізнес-омбудсмена з  його поточною роботою, цікавилися  організаційно-правовими засадами створення інституції, практикою вибудування взаємовідносин між Наглядовою радою та Радою бізнес-омбудсмена, в тому числі питаннями фінансування. Зав’язалася жвава дискусія щодо  необхідності розширення повноважень бізнес-омбудсмена, присутності представництв  офісу в регіонах для оперативного реагування на порушення  прав бізнесу.

«Приємно усвідомлювати, що досвід створення інституцій із захисту інтересів бізнесу та  ефективної роботи офісу бізнес-омбудсмена  в Україні, в розбудові якого активну участь бере ТПП України,є  гідним прикладом для інших країн», – сказала Любов Нестиренко, радник із правових питань офісу президента ТПП України.

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Україна, бізнес-омбудсмен, Киргизія

Анонси

Останні новини