м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Китай готовий інвестувати в сектор відновлювальної енергетики

10.10.2017

Китай і Україна шукають нові шляхи для плідного співробітництва. У рамках Першого українсько-китайського форуму з економічного співробітництва пройшли три круглих столи, присвячені взаємодії в сферах енергоресурсів, інноваційних технологій і будівництва.

У ході круглого столу «Співробітництво у галузі відновлювальної енергетики» українська сторона презентувала китайським колегам проект розробки і впровадження ефективної технології утилізації звалищного газу, отримання енергоресурсів і запобігання забрудненню атмосфери.

«Економічний ефект від впровадження  такого проекту: видобуто 17,3 млн кубометрів метану, вироблено та поставлено в мережу на безперервній основі 66,5 млн кіловат-годин електроенергії на суму близько 280 млн грн. Фактичне скорочення викидів парникових газів становило понад 300 тис тонн в еквіваленті вуглекислоти. Ми розглядаємо два види співробітництва: розвивати проект і впроваджувати технології в Китаї, у тому числі на китайському обладнанні з генерації енергії, або, використовуючи китайські інвестиції для купівлі обладнання, реалізовувати такі проекти в Україні», –  сказав Геннадій Жук, заступник директора Інституту газу НАН України.

Застосування розроблених технологій на великих полігонах твердих побутових відходів України дозволить щороку стабільно виробляти електроенергії на 6,5 млрд грн, заміщати 0,5 млрд кубометрів природного газу, а з урахуванням палива біологічного походження – до 10 млрд кубометрів.

«Ми в Китаї також зараз вивчаємо можливість переробки твердих побутових відходів, тож цей проект є перспективним і цікавим для нас. Це прибуток – «зі сміття», – сказав Чжан Яочжун, голова правління холдингової компанії «Хубей Нортон Термал». 

«Будівельна галузь у Китаї досягла свого максимального розвитку – тому ми хочемо вивчити ринок і можливості інвестиційного клімату в Україні, визначити стратегічні напрями співпраці. Для нас важливими є стабільність держави та захист від економічних ризиків»,– підкреслив під час круглого столу «Співробітництво у галузі будівництва» Веї Іцзинь, голова правління «АТ Будівельна група Хубей Сеньфен», голова Асоціації будівельної промисловості міста Шиянь.

Китайських колег ознайомили з останніми змінами в законодавстві України, які стосуються сфери будівництва та регулюють відносини на ринку нерухомості.

Що ж до науково-технічних розробок, у ході однойменного круглого столу пріоритетними напрямами співробітництва було визначено авіабудування, суднобудування, раціональне природокористування, розвиток аерокосмічних, інформаційних і комунікаційних технологій, а також підготовку і стажування аспірантів і молодих учених.

«Палата приділяє велике значення інструментам конкретної підтримки ділових контактів бізнесменів двох країн, просуванню українського експорту на практично безмежний китайський ринок. Ми впевнені, що ініціативи з боку Китаю допоможуть нам у модернізації нашої інфраструктури і багатьох секторів економіки, залученні інвестицій і нових технологій. Україна бачить Китай партнером, із яким можна не тільки отримувати прибуток, а й партнером, який приносить можливості розвитку. Ми розраховуємо за п’ять років вийти на дуже серйозний рівень спільного бізнесу», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Нині на Китай припадає 8% українського експорту і 10% імпорту, країна посідає друге місце в рейтингу українських економічних партнерів.

Нагадаємо, за останні два роки за участю Торгово-промислової палати України вже проведено понад 20 спільних заходів в Україні та Китаї, серед яких бізнес-форуми, виставки, презентації тощо.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, підприємництво, Китай

Анонси

Останні новини

Більше новин