м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Комітет АПК при ТПП України ініціював створення в структурі Мінагропроду нового підрозділу, корисного для бізнесу

15.05.2018

Пропозиції щодо вдосконалення державного управління у сфері виробництва харчових продуктів обговорили члени комітету підприємців АПК при ТПП України під час чергового засідання.

 

Члени комітету – керівники галузевих асоціацій виступили з ініціативою створення  в структурі Мінагропроду корисного для бізнесу структурного підрозділу – Директорату продовольства, інновацій і схем якості.

З огляду на поточний системний процес реформування центральних органів виконавчої влади, створення директоратів політик, що покликані забезпечувати послідовність, сталість і комплексність циклу формування державної політики, в тому числі в агропродовольчому секторі та харчовій промисловості, вони запропонували розглянути можливість заснування в рамках оновленої структури Міністерства аграрної політики та продовольства України окремого Директорату державної політики. До його функціоналу входитимуть оновлені напрями координації державної політики в сфері харчової промисловості, а також забезпечення продовольчої безпеки держави.

«Забезпечення сталого, ефективного, збалансованого і пропорційного розвитку харчової та переробної промисловості – одне з головних завдань державної економічної політики, реалізація якого є основною умовою задоволення не тільки потреб внутрішнього ринку, а й формування потужного експортного потенціалу», – зазначила заступник міністра аграрної   політики та продовольства України Олена Ковальова.

Наразі єдиним структурним підрозділом, що займається формуванням і реалізацією державної політики в харчовій промисловості України, є Департамент продовольства (самостійний структурний підрозділ у складі Міністерства аграрної політики та продовольства України).

«На нашу думку, така структура в Міністерстві агрополітики дійсно потрібна. Здійснення реформ в Україні неможливе без створення сучасних інститутів влади, які б забезпечували формування ефективної державної політики, в даному випадку у конкретній сфері – харчовій промисловості, яка займає вагоме місце в агропромисловому комплексі України. У першу чергу, це вимога ЄС. Враховуючи сучасні тренди розвитку сфери виробництва, постачання, реалізації харчових продуктів, а також новітні споживчі уподобання населення, доцільно чітко виділити  сфери харчової промисловості, що потребують поглибленої уваги й активізації діяльності з боку державних органів, та функції такого органу,що не  дублюватимуться із іншими органами державного управління та відповідатимуть кращим світовим практикам і досвіду провідних держав», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Члени комітету вважають, що поглибленої уваги й активізації діяльності з боку державних органів потребують продовольча безпека; інновації в сфері харчової промисловості; скорочення втрат продовольства та харчових відходів; схеми якості харчових продуктів.

«Я хочу подякувати членам нашого комітету АПК, керівникам галузевих асоціацій за виконану роботу  у тісній співпраці із Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Антимонопольним комітетом і врешті-решт  – за скасування урядової постанови № 1222 про декларування оптово-відпускних цін на харчові продукти. Варто пригадати, скільки зусиль було докладено нашим комітетом ТПП України, аби позбутися архаїчних методів державного управління, так званого державного цінового регулювання, що роками стримувало розвиток харчової промисловості України, консервувало проблеми.  Також вдячні заступнику міністра аграрної  політики та продовольства України Ковальовій Олені Вікторівні та Владиславу Андронову, Державному секретарю Міністерства аграрної політики та продовольства України, за плідну дискусію. У результаті ми сформуємо конкретні пропозиції від бізнесу, що, без сумніву, сприятиме такій ефективній взаємодії», – сказав голова комітету АПК при ТПП України Олег Юхновський.

Харчова промисловість України займає вагоме місце в агропромисловому комплексі та є стратегічно важливою галуззю, яка забезпечує продовольчу безпеку країни, є індикатором соціальної стабільності. За даними аналітиків, харчова промисловість здатна забезпечувати щонайменше 1% приросту ВВП України щорічно.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: комітет, АПК, комітет АПК

Анонси

Останні новини