м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Комітет підприємців АПК при ТПП України приєднався до Німецько-українського аграрно-політичного діалогу (APD Ukraine) у розробці плану дій з підтримки аграріїв

02.04.2022

Робоча нарада в рамках проекту Німецько-українського агрополітичного діалогу (APD Ukraine) відбулась 1 квітня 2022 року.

Захід організовано з метою обговорення подальшої підтримки розвитку сталого сільського господарства й переробної промисловості в умовах воєнного стану.

Участь у нараді взяв голова комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський, який озвучив ключові проблеми галузі, що потребують негайного вирішення.

Передусім, йдеться про питання логістики, якому була присвячена відповідна конференція ТПП України. Поставки пального, добрив, засобів захисту рослин необхідні в найкоротші терміни для забезпечення ефективної посівної кампанії.

Також є значний запит на відновлення українського експорту сільськогосподарської продукції, зокрема зернових та олії, які накопичені в Україні у величезних запасах. Зараз агросфера зорієнтована на забезпечення потреб населення та ВСУ, однак налагодження експорту з України є питанням глобальної продовольчої безпеки в середньостроковій перспективі, адже Україна виробляла агропродукцію для 400 мільйонів споживачів у світі.

Олег Юхновський закликав німецьких колег долучитись до ініціативи ТПП щодо блокади російського ринку, підтримати припинення діяльності в Росії німецьких компаній, оскільки зменшення фінансування агресора сприятиме встановленню миру в Європі.

«Гарячим є питання поповнення обігових коштів підприємств агросфери, які зараз фактично заморожено. Закликаю наших німецьких партнерів сприяти усіма можливими засобами вирішенню цієї проблеми, зокрема залучати механізми міжнародної підтримки. Надзвичайно важливо підтримати українських аграріїв, врахувавши в планах роботи APD Ukraine озвучені проблеми», - сказав О. Юхновський.

Голова комітету підприємців АПК висловив подяку німецьким партнерам за рішення продовжувати роботу в Україні й відвертий, фаховий діалог в інтересах агровиробників.

Теги: Агросектор, підприємництво, ТППУ, комітет АПК, Німеччина

Анонси

Останні новини

Більше новин