м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Комітет підприємців АПК при ТПП України закликає уряд не запроваджувати додатковий збір на купівлю валюти імпортерами

12.08.2022

Комітет підприємців АПК при ТПП України звернувся до Уряду з проханням врахувати застереження бізнесу та не посилювати податковий тиск на підприємців, які працюють в обставинах воєнного часу й відмовитись від ідеї запровадження додаткового збору на купівлю іноземної валюти імпортерами.

Відповідне рішення ухвалено за результатами засідання Комітету підприємців АПК при ТПП України за участі керівників галузевих асоціацій, науковців, експертів, на якому розглядалось питання про запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі імпортних товарів та послуг


Учасники засідання 11 серпня 2022 року в ТПП України обговорили законодавчу ініціативу про запровадження 10% збору на валютообмінні операції для імпорту.


Питання викликало серйозну стурбованість бізнесу.

«Оскільки вітчизняні переробні галузі мають значну частку імпортних комплектуючих і сировини у складі собівартості продукції, запровадження додаткового збору на купівлю валюти для імпортних операцій вдарить по вітчизняних переробних галузях, які й так зараз працюють в складних умовах через військові дії в країні, падіння платоспроможного попиту на продукцію з боку вітчизняних покупців та обмеження можливостей для здійснення експорту», - сказано у відповідному листі на адресу уряду.


Зокрема, представники кондитерської галузі вже підрахувала ймовірні втрати від такого нововведення:

«Частка імпортної сировини у собівартості цукристих кондитерських виробів становить в середньому 26%, у борошняних 30%, а в шоколадній продукції ця частка становить близько 60%. Тому лише за рахунок здорожчання сировини собівартість цукристих кондитерських виробів зросте в середньому на 2,6%, борошняних на 3%, а шоколадних на 6%. У першому півріччі 2022 року виробництво кондитерської продукції вже скоротилось на 37%. Подальше скорочення обсягів виробництва ще на 65 тис. тонн (майже 9%) внаслідок запровадження збору на валютообмінні операції призведе до скорочення персоналу в кондитерській галузі, а також в суміжних галузях до 3000 працівників».


Окрім того, що вся продукція, що містить імпортну складову, стане дорожчою для споживачів, купівельна спроможність яких і так значно знизилась під час війни, ініціатива загрожує якісному українському експорту.

«Експорт і виробництво продукції з високою часткою доданої вартості має бути пріоритетним для збереження та зростання валютних надходжень в країну, навіть при менших фізичних обсягах експорту продукції. Для порівняння: експорт 1 тонни пшениці чи кукурудзи забезпечує приблизно 250-300 доларів США валютної виручки в країну, у той час як експорт 1 тонни кондитерської продукції майже в 10 разів більше – близько 2600 доларів США», - наголошують у комітеті підприємців при ТПП України.

 

За результатами обговорення експерти комітету зазначили, що запровадження такого збору призведе до низки негативних наслідків і вирішили звернутись до Кабінету Міністрів із обґрунтованими пропозиціями та закликом утриматись від ідеї запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі імпортних товарів та послуг.

Зі зверненням можна ознайомитись тут.

 

Теги: комітет, АПК, Михайло Непран, ТППУ, комітет АПК, кабмін, Олег Юхновський, імпорт

Анонси

Останні новини

Більше новин