м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Комітет підприємців малого та середнього бізнесу вимагає створити справедливі умови ведення бізнесу

22.06.2021

Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України звернувся до Президента України Володимира Зеленського із проханням взяти до уваги пропозиції щодо зменшення вартості еквайрингу та міжбанківської комісії (інтерчейндж).

У березні цього року питання зменшення вартості еквайрингу та міжбанківської комісії (інтерчейндж) шляхом законодавчого врегулювання обговорили та підтримали на засіданні Національної ради pеформ під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Поправки до законопроєкту №4364 щодо законодавчого обмеження розміру еквайрингу та міжбанківської комісії (інтерчейндж) подали понад 50 парламентарів різних депутатських груп і фракцій. Наразі усі ці поправки відхилені Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. 

Разом з тим, представники українського бізнесу наполягають на необхідності законодавчого врегулювання граничного розміру комісії інтерчейндж шляхом прийняття поправок до законопроєкту №4364, які б сприяли наближенню українського законодавства до вимог законодавства ЄС, зокрема Регламенту ЄС  №2015/751. Йдеться про встановлення граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж на рівні 0,2% для дебетових карток та 0,3% для кредитних карток. Саме такий шлях обрав Європейський Союз. 

Iніційований Національним банком України та міжнародними платіжними системами меморандум про поступове зниження міжбанківської комісії (iнтерчейндж) до 0,9%, що втричі перевищує граничний розмір комісії, встановлений Регламентом ЄС №2015/751, не підтримується українським бізнесом, оскільки, за оцінками експертів, не призведе до зниження розміру комісійної винагороди за еквайринг та загальмує процес належного врегулювання проблеми на законодавчому рівні, а отже не є прийнятним для її вирішення. 

Враховуючи вищевикладене, Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України пропонує:

  • Підтримати ініціативи народних депутатів України щодо перегляду рішення Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики в частині врегулювання міжбанківської комісії (інтерчейндж), а у разі невирішення питання інтерчейнджу, направити законопроєкт №4364 на повторне друге читання.
  • Законодавчо врегулювати граничний розміp комісії інтерчейндж та його поступове зниження до того рівня, що передбачений Регламентом ЄС №2015/751- 0,2% для дебетових карток та 0,3% для кредитних карток. При цьому пропонувати поступове та поетапне зниження граничного розміру комісії інтерчейндж на рівні 1% - з 1.07.2021р.;  0,75% - з 1.07.2022р.; 0,50% - з 1.07.2023р.; 0,20-0,30% - з 1.07.2024 року.

Із проханням врахувати зазначені пропозиції Комітет звернувся до Президента України Володимира Зеленського.

Анонси

Останні новини

Більше новин