(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

КОМІТЕТ З ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ ПРИ ТПП УКРАЇНИ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

01.02.2018

Основні напрями його роботи в минулому році – проект Smart Village, проведення форуму «Цифрова Україна – switch on your business» у Одесі, створення на базі ТПП України антикризового центру кіберзахисту бізнесу, переведення послуг системи ТПП в електронну форму, цифрова просвіта тощо.

Члени комітету також затвердили план роботи на 2018 рік. Серед пріорітетів – усунення технічних бар’єрів розвитку цифрових технологій в Україні, сприяння реалізації проектів цифрової трансформації бізнесу як основи прискорення його розвитку в сучасних умовах, налагодження діалогу «бізнес-влада», сприяння реалізації регіональних проектів в рамках Smart City ініціативи.

Також у планах підготовка спільно з регіональними представництвами ТПП інноваційних проектів для реалізації в рамках партнерства за участю державного і приватного секторів, продовження роботи по реалізації проекту створення Електронної ТПП, як інструмента взаємодії системи палат з підприємцями і державними структурами і інтегрованої до державної програми «Електронне урядування», надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу в розвитку основних елементів функціонування цифрової економіки – цифрової інфраструктури, електронного бізнесу, електронної комерції.

Крім того вони затвердили склад 3 робочих груп за напрямами «Телемедицина», «Криптовалюта», «Smart city» та обговорили підготовку та проведення Міжнародного форуму «Кібербезпека – захисти свій бізнес».

У засіданні взяв участь Андрій Бірюков – керівник Hi-Tech офісу України. Він розповів, що 17 січня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив «Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 та затвердив план заходів щодо її реалізації» – документ був розроблений спільними зусиллями Hi Tech Office Ukraine, Кабінетом Міністрів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Комітететом з питань інформатизації та зв’язку та групою провідних експертів.

«Концепція розвитку цифрової економіки є важливим кроком до стимулювання внутрішніх ринків споживання, упровадження та виробництва цифрових технологій. Документ визначає першочергові кроки щодо імплементації відповідних стимулів та створення умов для цифровізації в реальному секторі економіки, суспільстві, освіті, медицині, екологіїтощо, виклики та інструменти розвитку цифрових інфраструктур, набуття громадянами цифрових компетенцій, а також визначає критичні сфери та проекти цифровізації країни», - сказав Андрій Бірюков.

Також він повідомив, що 30 січня 2018 року на «Digital Talk» з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом Концепцію та План розвитку цифрової економіки України до 2020 року обговорювали за участі бізнесу та провідних експертів ринку. Крім того на порядку денному було розглянуто першочергові кроки щодо розвитку цифрових інфраструктур (ШПД, MobileID) та цифровізації базових галузей економіки (Індустрія 4.0, агропромисловість, цифровізація освіти та цифрові навички).

Теги: ТППУ, комітет, комітет електронних комунікацій