м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Контракти на понад $40 млн уклав бізнес під час українсько-білоруського бізнес-форуму

21.07.2017

Загалом підписано 16 комерційних договорів. Серед підписантів – «Білорусьнафта», «ДТЕК Нафтогаз», «УкрГазВидобування», «Гомсельмаш», «Техноторг Дон», Торговий дім МТЗ «Білорусь-Україна», «Барановицьке виробниче бавовняне об’єднання», ТОВ «Білтекс», ТОВ «СХІД-БЕЛАЗ-СЕРВІС», ПрАТ «Новотроїцьке кар’єрне управління», «БелАЗ», ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», «Могильовліфтмаш», ТОВ «Карат-Ліфткомплект», ТОВ із іноземними інвестиціями «БНХ Україна», ТОВ «Укравтозапчастина», фірма «Ерідон». Експерти охрестили українсько-білоруський економічний форум, що відбувся у ТПП України 21 липня 2017 року, найуспішнішою бізнес-подією року. Захід пройшов у рамках офіційного візиту в Україну Президента Республіки Білорусь. У ньому взяли участь понад 300 українських і 90 білоруських компаній.

   Жвавий інтерес бізнесу обох країн на сьогоднішній день викликає проблематика кредитування і страхування експортних поставок, використання електронних торговельних майданчиків. Форум показав, що це – нарощування поставок транспорту, вихід на ринки країн СНД, питання, пов’язані з науково-технічною кооперацією, з агропромисловим комплексом тощо. Розвиток спільних проектів у сфері машинобудування – один із головних пріоритетів українсько-білоруського співробітництва.

 «Нині ми маємо хороші показники двосторонньої торгівлі, хоча не вийшли на рекорд  2012 року. Динаміка оптимістична – за 4 місяці 2017 року український експорт до Білорусі зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Імпорт теж виріс.
Білорусь знаходиться в євроазійському економічному просторі, Україна – в асоціації з ЄС – обидва ці майданчики, в силу географічних, логістичних і політичних моментів, зручні для створення спільних підприємств і продажу продукції на цих ринках», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 Українські та білоруські підприємства можуть співпрацювати і в рамках нарощування експорту в європейські країни. Адже за генеральними преференціями, які Європейський Союз сьогодні надає Україні, до 70% сировини і комплектуючих, імпортованих із України, може ввозитися з іншої країни. Нею може бути і Білорусь.

 «Експорт – це те, що реанімує вітчизняну економіку. Весь час ми говоримо про те, що Україна і Білорусь – це країни-сусіди, які мають взаємно торгувати. Але я хотіла б зазначити: є ще одна дуже важлива річ – це кооперація для експорту на ринки третіх країн. Україна має угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі, а з 1 серпня набуває чинності угода з Канадою. Це нагода для білоруських компаній, щоб спільно з їх українськими партнерами виробляти на території України товари для експорту на ринки цих країн. Білорусь також має можливості вільної торгівлі, які не доступні Україні, відповідно, українські компанії також мають можливість розглянути кооперацію з білоруськими компаніями для експорту в ці країни», – сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

«Україна входить до ТОП-10 країн із виробництва й експорту органічної продукції. Органіка і нішеві культури – це продукція з високою доданою вартістю. Розвиток органічного виробництва сприяє реалізації експортного потенціалу. Україна та Білорусь могли б створювати спільні виробництва й експортувати свою продукцію на ринки третіх країн», – сказала заступник міністра агрополітики та продовольства України Олена Ковальова.

 У ході пленарної частини форуму висвітлили стан, перспективи та пріоритетні напрями українсько-білоруського економічного й інвестиційного співробітництва, умови та переваги ведення бізнесу в Україні та Білорусі. Під час форуму також відбулось чергове засідання Українсько-Білоруської консультативної ради та B2B-перемовини представників ділових кіл України та Білорусі. 

  «Попри всі труднощі, Україна і Республіка Білорусь підтримують торговельний баланс і прагнуть до його збільшення. Сьогоднішній форум, який зібрав рекордну кількість учасників, – тому прямий доказ. Це цікавий майданчик для розвитку торговельно-економічних відносин між нашими країнами. Такого масштабного бізнес-заходу не було давно. Упевнений, підсумки форуму позитивно позначаться на двосторонній співпраці підприємців», – підкреслив голова Білоруської ТПП Володимир Улахович.

   Зараз серед торговельних партнерів України Республіка Білорусь посідає 7-ме місце серед країн світу після Німеччини, КНР, Польщі, США, Туреччини і  2-ге – серед країн СНД після Російської Федерації. Але ці обсяги явно не відповідають нашим можливостям.

      «ТПП України і ТПП Білорусі активно допомагають нашим діловим людям у налагодженні співпраці і контактів. При цьому ми приділяємо головну увагу сприянню роботі малого та середнього бізнесу, прикордонного співробітництва, вирішенню інших існуючих проблем», – сказав Геннадій Чижиков.

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, підприємництво, Україна-Білорусь, Білорусь

Анонси

Останні новини