(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Крістоф Ляйтль: Україна – країна з потенціалом майбутнього

12.09.2019

Президент Європалати поділився враженнями від зустрічі афілійованих членів і членів-кореспондентів Асоціації європейських торгово-промислових палат – Eurochambers, що днями вперше відбулась в Україні, в Торгово-промисловій палаті.

Чому локацією  зустрічі стала саме Україна?

– Україна – країна з потенціалом майбутнього. Ми збираємося працювати спільно і сподіваємося, що цей потенціал буде використаний, щоб посприяти залученню інвестицій, створенню нових робочих місць і розвитку економіки країни в цілому.

– Чи означає це, що зустріч Асоціації – знакова подія для України?

– Проведення зустрічі афілійованих членів тут, безумовно, важлива подія для України. Тут ми намагаємося зібрати підприємців разом, допомагаємо їм реалізовувати свої проекти. Вже запущено кілька проектів для молодих підприємців і студентів. Як показала практика, це позитивний досвід, тому ми будемо працювати над цим далі. Сьогодні ми обговорювали майбутнє Eurochambers, діджіталізацію, та найголовніше – способи зруйнувати цю стіну між Європейським Союзом і членами Європейської палати.

– Яка роль України в сім'ї європейських палат?

– Українська Торгово-промислова палата дуже активна. Зокрема, її президент, Геннадій Чижиков, завжди дуже залучений в нашу роботу. Сьогодні, наприклад, він запропонував зробити конференції для стартапів, дати шанс молодим підприємцям розвиватися. Мені сподобалася ця ідея, думаю, ми будемо організовувати такі конференції.

– Які є домовленості між Україною й іншими країнами?

– Зараз в Україну може прийти дуже багато інвестицій, але для цього необхідно налагодити діалог між інвесторами та бізнесом, а ще провести ряд реформ. Якщо діалогу не буде, то й інвестування не буде. Що стосується реформ, я збираюся обговорити це з українським урядом. Мені важливо знати, в якому напрямі вони працюють. Сьогодні, наприклад, я зустрічаюся з мером Києва Віталієм Кличком, віце-прем'єр-міністром з питань європейської інтеграції в Україні Дмитром Кулебою і, може бути, вдасться зустрітися і з Президентом України. Мені цікаво дізнатися, які конкретні кроки він готовий робити щодо потенційних інвесторів.

– В яких сферах, на Вашу думку, Україні потрібно розвиватися?

– Україна – один із «топ-гравців» у сфері IT, але цю сферу можна реалізувати тільки співпрацюючи з іншими світовими компаніями, і цим уже повинні займатися самі компанії – не політики.

– Що Ви порадите українському бізнесу?

– Як я вже сказав, Україна – країна з величезним економічним потенціалом. Але бізнес повинен бути більш обізнаним у програмах, над якими ми працюємо, а ще  створювати більше робочих місць.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин