м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Майбутня угода АСАА між Україною та ЄС: чого очікувати?

28.04.2021

ТПП України взяла участь у вебінарі Німецької економічної групи та українського Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Німецько-української промислово-торговельної палати, Європейської Бізнес Асоціації та Східного комітету німецької економіки, на якому були презентовані результати спільного дослідження «Майбутня угода АСАА між Україною та ЄС: чого очікувати».

Підписання Угоди ACAA – Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів – між Україною та ЄС, так званого «промислового безвізу», було визначене Урядом України як головний пріоритет і наступний крок у відносинах між Україною та ЄС.

Сьогодні під час вебінару учасники розглянули питання стосовно того, що ця угода значитиме для України.

Угода АСАА базується на доведенні відповідності української законодавчої системи та інфраструктури якості до європейських стандартів. В результаті підписання угоди дасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації.

Як зазначила Вероніка Мовчан, консультант Німецької економічної групи та директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, процес підписання угоди охоплює наступні кроки:

  1. Узгодження законодавства та інфраструктури якості (зі сторони України).
  2. Перевірка прогресу і надання консультацій (зі сторони ЄС).
  3. Впровадження рекомендацій (зі сторони України).
  4. Остаточне рішення щодо готовності (зі сторони ЄС).
  5. Офіційне підписання (з обох сторін).

На даний момент Україна перебуває на другому етапі. 

«Ми знаємо, що виробникам багатьох видів промислової продукції достатньо здійснити внутрішній контроль виробництва і самостійно задекларувати, що продукція відповідає вимогам технічних регламентів. Але ті виробники, яким необхідно залучати органи з оцінки відповідності, часто стримані у своїх намірах експортувати до Європейського Союзу, оскільки знають або здогадуються про високу вартість цієї процедури. І саме їм додала би амбітності та рішучості Угода АСАА, яка би дала європейським покупцям сигнал про те, що вони можуть бути впевнені в безпечності української продукції, хоча її оцінили не європейські, а українські органи», - зазначив перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран.

Анонси

Останні новини