м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

«Маски-шоу стоп»: покращення бізнес-клімату чи нові виклики?

15.02.2018

Членів комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, керівників бізнес-асоціацій і підприємців ознайомили з тенденціями проведення обшуків під час перевірок та із законодавчими нововведеннями, механізмами та процедурами захисту у разі обшуків.

«За статистичними даними, за останні три роки в Україні проведено 336 тисяч обшуків. Зрозуміло, що є ситуації,  коли обшуки необхідні, коли бізнес ведеться з серйозними порушеннями тощо. Але, на жаль, декілька галузей, що активно розвиваються, зокрема, інформаційних технологій, сільське господарство, будівництво, зазнали величезного тиску, у тому числі  з метою їх захоплення. ТППУ системно займається цим питанням і на наступній Президії обговорюватиметься ця проблема для формування пропозицій від членів нашої Палати», – сказав віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

Закон «Маски-шоу стоп»,  який  набув чинності 7 грудня 2017 року, перш за все, спрямований на захист бізнесу від зловживань правоохоронних органів під час кримінального впровадження.

Учасники засідання поділились своїми думками щодо основних засобів забезпечення безпеки бізнесу, правильної взаємодії з правоохоронцями.

«Я представляю Союз підприємців малого та середнього бізнесу у Верховній Раді України. Ми приймаємо скарги та пропозиції від бізнесменів стосовно судових рішень, аналогових повідомлень, законодавчих змін тощо. Вважаємо, аби нинішня економіка працювала, нам потрібні серйозні зміни в електронному податковому адмініструванні та блокуванні податкових накладних, які наразі діють в Україні», – підкреслив Олександр Кірш, народний депутат України.

Експерти зазначили, що підприємці мають бути готові до рейдерства і повинні вміти захищатись і не свідчити проти себе. Завдяки Закону «Маски-шоу стоп» уже є позитивні зрушення, але залишаються і певні ризики. Згідно з останньою поправкою до документу, заборонено вилучати обладнання, але передбачається можливість проводити експертизу. За практикою, обладнання, як правило, вилучається задля цієї експертизи. Також на момент обшуку дозволяється присутність адвоката, з яким у фірми є підписаний договір, в іншому випадку він не допускається слідчою групою.

«Нами підготовлено і внесено пропозицію щодо прийняття Кабміном постанови про створення комісії, яка буде оперативно реагувати і розглядати скарги стосовно порушень. До її складу увійдуть представники правоохоронних органів, Торгово-промислової палати України, органів державної влади та громадськості і громадських правозахисних організацій», – відзначила Олена Сукманова, заступник міністра юстиції Україні.

Учасники зустрічі зауважили, що Законом введено нові позитивні тенденції, які виконуватимуться правозахисниками.

Краще ознайомитися з сучасними тенденціями проведення обшуків та правилами поведінки під час обшуків ви зможете за посиланнями:

/uploads/files/5a8bff0edc046883660705.pdf

/uploads/files/5a8bfeb83bc5a050588262.pdf

Теги: ТППУ, Бізнес

Анонси

Останні новини