м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Михайло Непран представив консолідовану позицію ТПП України під час Комітетських слухань Комітету ВРУ з питань економічного розвитку

09.02.2024

Комітетські слухання на тему "Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України" відбулись 7 лютого 2024 року.

Участь у заході взяли народні депутати профільного Комітету, представники Міністерства економіки України, бізнес-омбудсмена, провідних бізнес-асоціацій та експертів.

Систему палат на слуханнях представляв Михайло Непран, перший віце-президент ТПП України.

Учасники обговорили питання реалізації попереднього Плану розвитку МСБ, спрощення адміністрування та дерегуляції, Національної стратегії доходів та перезавантаження БЕБ.

Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати виділив серед ключових ризиків Національної стратегії доходів 2030, ті, які найбільше турбують бізнес, зокрема розширення дискреції, банківська таємниця, спрощенка.

“Нам не потрібна польська спрощенка, у нас є своя, якісна, завдяки якій розвивається наш малий бізнес, інноваційні галузі – незважаючи навіть на війну” – наголосив він.

 

  

Він запропонував у першій декаді березня провести дводенне обговорення Стратегії розвитку МСБ до 2027 року, яка зараз опублікована Міністерством економіки для публічного обговорення.

Непран наголосив на актуальності проведення амністії набутого за час незалежності України капіталу. «Прийшов період, коли перші мільйони в Україні є і їх треба узаконити.

Це повинно бути не просто визнання права власності, а й її легалізації. З боку Генпрокурора є підтримка цієї ідеї. Треба прийняти відповідний законодавчий акт, яким би визнавалася власність, яка є, і більше ніякі правоохоронні органи не мають її чіпати», – запропонував перший віце президент ТПП.

Також йшлося про необхідність запуску «є-Бронювання», необхідність суттєвого доопрацювання нового законопроєкту про мобілізацію, важливості доопрацювання програми 5-7-9.

За підсумками Комітетських слухань домовились про подальше узгодження позицій бізнес-спільноти та урядовців під час регулярних зустрічей з метою формування офіційних рекомендацій Комітету.

Теги: Михайло Непран, ТППУ, Верховна Рада України