(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Михайло Непран: Україна повинна знову стати індустріально-аграрною

12.06.2018

Про це віце-президент ТПП України сказав під час українсько-чеського бізнес-форуму у Празі.

«ТПП України докладає зусиль до розширення можливостей українського бізнесу на ринку Чехії. Партнерство з Чехією має велике значення для України, яка прагне розвиватися європейським шляхом. Україна повинна знову стати індустріально-аграрною державою. І український, і чеський бізнес готові до зміцнення прямих контактів між компаніями і взаємозв’язків на регіональному рівні між представниками місцевої влади і бізнес-асоціацій. Для нас, як ТПП України, важливими є такі профільні практичні заходи, бо, як показує практика, вони призводять до конкретних бізнес-проектів. Ми вітатимемо прихід чеських компаній, розміщення їх виробництва, створення спільних підприємств в Україні, де є кваліфіковані та мотивовані працівники», – сказав  Михайло Непран.

Як приклад успішної українсько-чеської співпраці він назвав спільне українсько-чеське підприємство «Татра-Південь», засноване в 1993 році на базі ВО «Південмаш» (Дніпропетровськ) із підприємством «Татра» (Чехія). Спочатку трамваї випускали на основі чеської машини ТЗМ із частковим використанням закуповуваних комплектуючих. У 2001 році створено трамвайний вагон К1 українського виробництва, а нині організовано серійне виробництво одно-, три- і п'ятисекційних трамваїв. За даними компанії, на сьогодні вона – єдиний український виробник, у якого рівень локалізації при виробництві трамвая сягає 90%.

Україна та Чехія зацікавлені у залученні інвестицій в орієнтовані на експорт сектори, а також в посиленні співпраці у сферах промисловості, енергетики та інфраструктури.

Захід, в якому взяли участь президенти Миколаївської, Полтавської, Кременчуцької та Закарпатської ТПП, надав можливість українському бізнесу показати свій потенціал та продемонструвати інновації в згаданих сферах, а чеському – отримати прямі контакти з потенційними партнерами з України. 

Форум відбувся у рамках 8-го засідання Українсько-чеської змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва під головуванням віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона.

 

 

 

Теги: Бізнес, Бізнес-форум, Михайло Непран, Чехія

Анонси

Останні новини