м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Міністр закордонних справ Індії: Україна повинна подолати «синдром соняшникової олії» у торгівлі з Індією

08.02.2018

Найближчі 20 років найкращою бізнес-можливістю буде інвестування в кооперацію – спільне створення продуктів і послуг. Також зростатиме світовий попит на якісну медицину. Ці тенденції мають врахувати в своєму співробітництві Україна й Індія. Таким був посил міністра закордонних справ Індії Мобашара Джавада Акбара і посла Індії в Україні Маножа Кумара Бхарті, які зустрілися у Торгово-промисловій палаті України з представниками українського бізнесу.

«Місяць тому уряд схвалив Експортну стратегію України на найближчі 4 роки. Індія в ній зазначається як пріоритетна країна для взаємодії. У минулому році Індія стала одним із найбільших імпортерів української сільськогосподарської продукції. Зараз 70% вітчизняного експорту до Індії – це соняшникова олія. Проте, мені приємно відзначити, що дуже швидко розширюється лінійка товарних позицій у нашій торгівлі. Крім того, наша співпраця може лежати не тільки у площини торгівлі, а й бути особливо ефективною у великих проектах у сфері надання послуг, машинобудуванні й інших напрямах. Індія розвивається дуже швидкими темпами й Україна обов’язково має зайняти там свою нішу», –  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков, вітаючи поважних гостей.

За минуле п’ятиріччя Індія змінилась більше, ніж за останні 1520 років. 7,5% її економічного зростання – найвищий показник у світі. Це відбувається за рахунок розвитку технологій і фармацевтики. Цікавий факт:  у 2014 році в країні було лише два заводи з виробництва мобільних телефонів, у нинішньому їх понад 160.

«Два роки тому обсяг торгівлі між Індією й Україною становив 3 млрд дол США. Після цього він  знизився до 2 млрд дол США, а в минулому році зріс  до 2,7 млрд дол США. Це – показник бажання наших країн максимізувати співробітництво. Радий відмітити, що Українські міжнародні авіалінії відкрили пряме авіасполучення між Києвом і Делі. І я сподіваюся, що в найближчому майбутньому конкуренцію МАУ складуть так само й індійські авіалінії. Air India буде незабаром приватизована, і ми запрошуємо всіх бажаючих до придбання її акцій», – зазначив міністр закордонних справ Індії Мобашар Джавад Акбар.

Частина нинішніх реформ Індії відбувається за рахунок відкриття ринку для іноземних інвестицій, які можуть становити 100% у більшість секторів економіки і навіть у таку сферу, як оборонна промисловість.  

 «В Україні нещодавно прийнято Закон «Про приватизацію державного майна», який відкриває двері прозорій приватизації. Запрошуємо бізнес Індії до участі у цьому процесі . Ми вже маємо позитивний досвід такої співпраці і готові до обговорення  майбутніх інвестицій, майбутньої приватизації у різних галузях економіки, зокрема, до продажу об’єктів у сферах  енергетики, машинобудування і сільського господарства. Хотів би зробити акцент на можливості участі індійського бізнесу у створенні спільних підприємств на базі державного майна. Ми готові співпрацювати за сприяння  Торгово-промислової палати України», – підкреслив Віталій Турбаров, голова Фонду держмайна України.

Теги: ТППУ, Бізнес, Індія, інвестиції

Анонси

Останні новини