м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

МКАС: сучасні правила розгляду спорів, подібні західним

13.02.2018

«Свобода вибору правил гри – не втрать своє право на арбітраж» – під таким гаслом у ТПП України відбувся фаховий захід, присвячений обговоренню нового Регламенту Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України (ICAC) та пов’язаних судових процедур.

Захід відкрив серію презентацій, що пройдуть протягом лютого липня 2018 року у 9 містах України у зв’язку з прийняттям нового Регламенту ICAC та внесенням змін до процесуальних кодексів, зокрема в частині судової підтримки міжнародного комерційного арбітражу. У ньому взяли участь представники органів державної влади, суддівського корпусу, практикуючі юристи та бізнес. Організатори  – Торгово-промислова палата України, МКАС при ТПП України, за експертної підтримки юридичної фірми Sayenko Kharenko. 

«Як нове процесуальне законодавство забезпечує взаємодію судової системи й арбітражу як інституту для альтернативного вирішення спорів, так і ми  готові підтримувати діалог та брати участь у ефективній комунікації бізнесу та влади. У зв’язку з цим, хочу повідомити, що регіональні ТПП також долучилися до обговорення із бізнесом та юридичною спільнотою судової реформи та розвитку міжнародного комерційного арбітражу, тому аналогічні заходи проводитимуться у багатьох регіонах України», – сказав Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Нові редакції Цивільного процесуального кодексу та Господарського процесуального кодексу забезпечують розвиток третейських судів і міжнародного комерційного арбітражу, адже у них задекларована проарбітражна політика, яка стосується використання альтернативних способів вирішення спорів. Наприклад, прогресивною новелою проекту ЦПК є зменшення кількості судових інстанцій у розгляді усіх питань судового контролю та сприяння міжнародному комерційному арбітражу, які тепер розглядатимуться апеляційними судами, як судами першої інстанції, що значно скорочує час, необхідний для винесення рішення, та позитивно оцінюється бізнесом.

«Бізнес зацікавлений у реформуванні судової системи і є рушієм цієї реформи. Судова реформа розвиває проарбітражний клімат у країні, оскільки відповідно до законодавства саме на суди покладено важливі функції контролю та сприяння арбітражу. Тому успішно проведена судова реформа забезпечить підвищення якості правосуддя та сприятиме розвитку та популяризації арбітражу, зробить Україну привабливим майданчиком для вирішення комерційних спорів і стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів та бізнесу», – сказав Микола Селівон, голова МКАС при ТПП України.

Створення проарбітражного клімату у країні підвищує її інвестиційну привабливість, адже сучасна світова економіка – це надзвичайно велика система, побудована на конкуренції між державами, транснаціональними корпораціями та місцевим капіталом. Відповідно, виникає попит на цивілізоване вирішення комерційних, інвестиційних і корпоративних спорів, які, як свідчить сьогоднішня світова статистика, ефективніше всього вирішуються за допомогою міжнародного арбітражу.

«Прийняття нового процесуального законодавства дає міжнародному комерційному арбітражу в Україні багато нових інструментів, які мають підвищити його дієвість і сприяти його розвитку. Це вдосконалення процедури визнання та приведення до виконання, а також оскарження рішень міжнародного комерційного арбітражу тощо. Сподіваюсь,  зміни до нового процесуального законодавства дозволять швидко реалізувати нововведення», –  сказав Олексій Філатов, заступник глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи.

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, МКАС, Арбітраж

Анонси

Останні новини

Більше новин