(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

На виставці в Гомелі свою продукцію представили підприємства з 17 регіонів України

26.10.2018

Понад 100 українських підприємств презентували моделі літаків, цукерки і бурштин, обладнання та медикаменти, макети сучасних будинків і куртки з електрообігрівом тощо.

«Ніщо не стимулює розвиток бізнесу так, як виставки. Такого масштабу події не було давно. Бачимо величезний інтерес із боку бізнесменів. Ми показали потенціал, тож зараз  головне завдання  диверсифікувати білоруський та український експорт і зовнішню торгівлю, відійти від простих товарів і  переходити до складних, із доданою вартістю. Ми дуже раді тому факту, що попри всі труднощі Україна та Республіка Білорусь підтримують активні торговельно-економічні відносини і прагнуть до їх розвитку та збільшення. Дякую за плідну та багаторічну співпрацю нашим співорганізаторам  Білоруській торгово-промисловій палаті. Палати є одним із найбільш діючих інструментів експорту з країни, тож активна взаємодія  наших палат – важливий сигнал для бізнесу»,  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Українська сторона надає великого значення цій виставці, організованій у рамках Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів Республіки Білорусь. Міжрегіональне співробітництво завжди було важливим для обох країн і тому ТПП України приділила підготовці форуму та виставки продукції наших підприємств особливу увагу. 

Республіка Білорусь є одним із найважливіших торговельних партнерів нашої держави: вона посідає друге місце серед країн СНД і 5-те  серед усіх країн світу (після Китаю, Німеччини, Польщі, РФ). Наш товарообіг зростає  останніми роками хорошими темпами  на 1620%, але, на жаль,  ми ще не досягли рівня 2012 року (7,5 млрд дол.)

У той же час Україна вже багато років має великий торговий дефіцит із Білоруссю, не влаштовує нас і структура нашого експорту – це, в основному, сільгоспсировина, чорні метали. Варто поліпшити ці показники, розширити асортимент нашої експортної продукції. З огляду на це, ТПП України і підходила до добору учасників виставки. Серед експонентів  понад 100 українських підприємств, зокрема багато виробників сучасної наукомісткої високотехнологічної продукції. Сподіваємося, вони знайдуть для себе нових партнерів у  Білорусі. Це і широко відомі Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», і Київські ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова, Державне підприємство «АНТОНОВ», і кондитерська корпорація ROSHEN, і спільне українсько-американське підприємство «Офтальмологічна лабораторія-клініка «US Optics», яке є єдиним в Україні підприємством – виробником інтраокулярних лінз, призначених для заміни природного кришталика людини після видалення катаракти, і фармацевтичні компанії та багато інших. 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Україна, Україна-Білорусь, Білорусь

Анонси

Останні новини