м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Нова українська індустріальна політика грунтуватиметься на ідеях, які використовуються в ЄС

23.02.2018

Зокрема, вже впроваджуються економічна децентралізація, цифрові технології, енергоефективність у виробництві, а також створюється необхідний бізнес-клімат для підприємців.

Про це йшлося в ТПП України на Європейському регіональному форумі з питань промисловості в рамках EU Industry Day.

 «Україні є що запропонувати Європі – це і виробничий аутсорсинг, і участь у панєвропейських процесах решорінгу, і технологічне партнерство. Наша пропозиція щодо вартості робочої сили – найпривабливіша в Європі.  Зараз маємо дуже відповідальний період взаємодії з економікою ЄС, коли вирішується: чи підлаштовуватиметься Україна під потреби сильнішого партнера, чи розвине власну індустрію за його прикладом. Упевнений, що панєвропейський економічний простір значно більше виграє і зміцниться від індустріальної України, ніж від аграрної», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Європейський індустріальний регіональний форум –це регіональний варіант EUIndustryDay – професійного щорічного форуму, що у цьому році відбувся в Брюсселі 2223 лютого. Він спрямований на обговорення сучасних викликів, можливостей і трендів розвитку європейської індустріальної політики.

«В Україні ми також намагаємося будувати концепцію нової індустріальної політики на таких самих ідеях, які зараз користуються популярністю в ЄС. Ці ідеї ми закладаємо в чотирьох стовпах розвитку проекту нової індустріальної політики. Це економічна децентралізація, тобто кластерна політика. В Україні зараз вже працюють до 30 кластерів у різних секторах промисловості. І один із найперспективніших,  ми це спостерігаємо і щиро сподіваємося, що він буде розвиватися швидше, – автомобільний кластер», – відзначив Максим  Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Технологічний розвиток останніх років радикально змінив життя мільярдів людей і дав нові унікальні можливості для бізнесу. Четверта Індустріальна революція – це  тотальна зміна правил гри. Напрям, який змінює світ і який  докорінно змінить його у найближчі десять років. Щоб бути успішною сьогодні, Україна повинна грати за новими правилами.

 «Нині за допомогою нових технологій ми спілкуємося, розважаємося, отримуємо нові знання. Бізнес не є винятком – технології дають для бізнесу нові можливості і ставлять перед виробником нові вимоги. Перш за все, це скорочення часу прибуття продукту на ринок, гнучкість (більш індивідуальний продукт), більш висока якість продукту й ефективність виробництв», – підкреслив Мачей Зелинскі, виконавчий директор SIEMENS-Україна.

Цифрові технології змінили підхід до бізнесу. Діджиталізація відкриває нові можливості тим, хто готовий до неї і відповідає вимогам сучасного ділового середовища. Основними завданнями виробництва сьогодні є швидкий випуск продукції на ринок і гнучкість: продукти стають більш різноманітними.

Представники компанії IT-Enterprise, напрямом діяльності якої є автоматизація підприємств, ознайомили  присутніх із функціями та значенням цифрової трансформації для сучасного бізнесу. Наразі першочерговими завданнями виробництва є підвищення ефективності та клієнторієнтованості підприємств. З цією задачею якраз і справляється цифрова трансформація.

Експертами також зазначили, що Україна потребує створення майданчика для об’єднання зусиль у виробництві нових продуктів і залученні нових технологій як для внутрішнього ринку, так і для глобального світу. Крім того, необхідні фундаментальні зміни в освіті з підготовки кадрів у сфері інженерії.

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, Європейський Союз (ЄС), промисловість

Анонси

Останні новини

Більше новин