(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Нові можливості співпраці між Україною та Сербією

25.11.2020

Українські та сербські компанії провели В2В-переговори під час онлайн-бізнес-конференції «Перспективи співробітництва: Україна - Сербія».

Онлайн-конференція була організована ТПП України у співпраці з Посольством України в Республіці Сербія, Торговою палатою Сербії та іншими партнерськими організаціями.

Участь у заході взяли представники ТПП України та Сербії, дипломатичних установ обох країн та українських і сербських ділових кіл.

Для українського бізнесу Сербія є важливим партнером – країни мають давні і доволі розвинуті двосторонні відносини. Крім цього, досвід Сербії в євроінтеграції, інтеграції на європейські ринки може бути корисним для України.

Нинішня ситуація, пов’язана з пандемією COVID-19, робить співпрацю між бізнесом і його спільні зусилля для вирішення нових проблем ще більш важливими. Незважаючи на всі труднощі, в ці часи необхідно досліджувати нові ділові можливості для економічного співробітництва між країнами, зокрема між Україною та Сербією.

Під час сьогоднішньої онлайн-конференції учасники мали змогу обговорити специфіку сербського ринку для українських експортерів, експортно-інвестиційний потенціал України, а також перспективи та пріоритетні напрями українсько-сербського економічного співробітництва, зокрема, у сферах деревообробної, харчової, текстильної, хімічної промисловості тощо.

 

 

Довідково:

За даними Державної служби статистики України, двосторонній обіг товарами між Україною та Республікою Сербія у 2019 року склав майже 440 млн. дол. США. Експорт товарів до Сербії склав 258 млн. дол. США, імпорт товарів з Сербії склав 161 млн. дол., позитивне для України сальдо – 97 млн. дол. США.

Двосторонній обіг товарами у січні-червні 2020 року склав 158,5 млн дол. США, що на 31% менше показника минулого року. Експорт товарів до Сербії склав 81 млн. дол. США, імпорт - 77,5 млн. дол., позитивне для України сальдо – 3,5 млн. дол. США. Головною причиною зменшення українського експорту є нерозгалуженість українського експорту, майже 80% якого складає залізорудна сировина. У зв’язку із пандемією та встановленням ЄС квот на сталь потреби Сербії у такій сировині значно зменшились.

Основні статті експорту: залізорудна сировина і чорні метали (78%); деревина і вироби з деревини; папір та картон.

Основні статті імпорту: пластмаси та полімерні матеріали; папір та картон; фармацевтична продукція; добрива; каучук та гума.

Анонси

Останні новини