м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Нові рішення для агроекспортерів шукають бізнес та влада

14.04.2022

Проблемам агрогалузі присвятили третій спільний брифінг Торгово-промислова палата України й представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Укрзалізниця

Участь у заході 14 квітня взяли сотні підприємців та експертів галузі, зокрема члени комітету підприємців АПК при ТПП України, які озвучили ключові питання для виживання агробізнесу.

Підприємців дуже турбує логістика в Україні й за кордоном, зростання цін на перевезення та відвантаження товару в європейських країнах, умови зберігання агропродукції.

Ключем до усіх поставлених задач від аграріїв є логістика. «Вузьке горло» на західному кордоні України не закриває потреби системного експортера. Навіть надлишки зерна й олії торішнього врожаю складно вивезти, бо у ЄС бракує потужностей для перевезень.

Напряму на усі питання бізнесу, зокрема й асоціації «Укроліяпром» обговорили із представниками Мінагрополітики та Мінінфраструктури.

«Болючими залишаються питання долі портів, вартість транзиту, доля нового врожаю, ризики страхування вантажів та штрафи за простій вагонів УЗ. Усі запити почуто, їх опрацюють. Упевнений, що саме у відкритій взаємодії бізнес-спільноти з урядом буде знайдено відповіді на виклики часу. Україна намагається вийти на нові ринки, а спільна робота влади й бізнесу допомагає просунути інтереси країни», - сказав Геннадій Чижиков.

Серед хороших новин від урядовців: ціни на транспортування й перевантаження у ЄС збалансуються протягом 3-4 тижнів; експортерам нададуть інформацію щодо можливостей європейських портів і терміналів; процедуру отримання сертифікатів на продукцію, зокрема ветеринарних, спростять і пришвидшать. Комунікація між експортним ринком України та партнерами з Польщі, Чехії, Словаччини, Румунії стає тіснішою.

Теги: АПК, ТППУ, комітет АПК, Міністерство інфраструктури України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Укрзалізниця

Анонси

Останні новини