(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Новий рік - нові можливості для аграрного бізнесу

27.01.2021

Перше у 2021 році засідання Комітету підприємців агропромислового комплексу при ТПП України.

Члени Комітету підбили підсумки діяльності за 2020 рік, який минув під гаслом «Криза – як час можливостей». Результати діяльності Комітету представлені у презентації нижче. 

За плідну співпрацю та проведення ефективних заходів було нагороджено Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), а також членів Комітету Романа Корінця, Дмитра Кушніра, Леонору Адамчук і Олега Калініна.

Крім цього, було затверджено план роботи на 2021 рік, зокрема проведення вебінарів, конференцій, тренінгів, форумів тощо. 

Під час засідання члени Комітету розглянули низку питань, серед яких Директива (ЄС) 2019/633 щодо недобросовісної торгової практики у відносинах між підприємствами у сфері сільського господарства та продовольства. Це питання активно обговорюється не тільки постачальниками сільськогосподарської продукції, а й торговельними мережами. У Директиві визначено 16 торгових практик – 10 «чорних» і 6 «сірих», більш детально з якими можна ознайомитися у презентації Олександра Балдинюка.

Окрему увагу було приділено питанню кредитування аграрного бізнесу, а саме підтримці впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» (UAFATA). Операція спрямована на три сфери: зернові культури, олійні культури та аквакультури. Використати кошти кредитування можна на інвестування у вирощування зерна й олійних, у переробку та збут, а також в аквакультуру (рибальство). Ключові аспекти і переваги операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» висвітлив у своїй доповіді Роман Корінець (презентація).