м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Новий спільний законопроект виноробів, ТПП України та нардепів зареєстровано у Верховній Раді

14.07.2017

У разі його прийняття надходження до державного та місцевих бюджетів збільшаться на 26 млн грн. тільки від ПДВ і зборів із продажів. Також винороби позбудуться необхідності отримувати 160 дозвільних документів для отримання ліцензії. Крім того, очікуються детінізація та легалізація виробництва виноробної продукції та медових напоїв малими виробниками, створення ринку контролю над якістю, зростання експорту, розвиток винного туризму в Україні, офіційне збільшення робочих місць у сільській місцевості. Проект закону, ініціаторами якого у Верховній Раді стали одразу 20 депутатів, презентували у ТПП України 13 липня на круглому столі «Законодавчі зміни для малих виноробів – крок за кроком рухаємося далі».

В Україні зараз  є 46 тис. га виноградників, 61 виробник і лише 4 сімейних виноробні, що мають ліцензію на виробництво вина. Для порівняння, у Франції – 840 тис. га, 65 тис. виробників і 15 тис. сімейних виноробень.

Малі винороби наголошують на тому, що сьогодні сумлінно сплачують до державного бюджету всі податки. Наприклад, як розповів власник фермерського господарства «Курінь» Микола Халупенко, його  невелика сімейна ферма, в якій окрім сім’ї працюють тільки пять найманих робітників, платить щомісяця  державі 50 тис. грн.

Водночас, галузь зарегульована великою кількістю дозвільних документів. На думку виноробів, найкращим контролером якості продукту має стати конкуренція.

 «Підвищити якість українського вина може тільки конкуренція. Якщо в одному селі буде хоча б 50 виноробів і споживач прийде до одного із них і йому не сподобається запропонована продукція, він піде до сусіда, і більше ніколи не повернеться. У споживача має бути вибір, тоді відсіються всі випадкові люди, які відкривають підприємства», – зазначив Олександр Ковач, власник ТМ «Вина Ковача» та голова Спілки виноградарів та виноробів Закарпаття.

Проект Закону України № 6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції  для малих виробництв виноробної продукції з метою виведення їх із тіні» передбачає спрощену процедуру для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу. Після прийняття цієї законодавчої ініціативи винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації. Цей проект націлений на подальше скасування надмірної зарегульованості виноробного бізнесу, зокрема отримання ліцензії на виробництво, для одержання якої зараз необхідно мати до 160 дозвільних документів.

   «ТПП України не перший рік опікується проблемами виноробної галузі. Ми зосередили  зусилля на підтримці дрібних виноробів і послідовно домагаємось створення сприятливих умов для розвитку виноробства в Україні, провели вже два форуми. В результаті спільними зусиллями вдалося скасувати ліцензії на оптову торгівлю. Зараз наш комітет АПК активно працює із депутатами над подальшим спрощенням ведення виноробного бізнесу. Сьогодні ми звітуємо про чергову маленьку перемогу – презентуємо проект Закону України № 6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції для малих виробництв виноробної продукції з метою виведення їх із тіні». Законопроект напрацьований спільними зусиллями виноробів, ТПП і народних депутатів України. Окрему подяку хочу висловити народним депутатам України Андрію Вадатурському, Роберту Горвату й Ярославу Маркевичу», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

  Проектом Закону дерегульовано процес отримання ліцензії для малих виробництв виноробної продукції. Так, атестація виробництва (134 документи від ЦОВВ за кілька років) замінена на декларування матеріально-технічного стану (1 документ за 5 днів). Крім того, спрощено процедуру затвердження нових марок.

 «Винороб самостійно затверджує нові марки за висновком центральної галузевої або профільної наукової дегустаційної комісії. Також дозволено використовувати як власну акредитовану лабораторію, так і залучати її на договірних засадах; відпадає необхідність утримання місць зберігання спирту з дорогим обладнанням – витратомірів-лічильників: склади та лічильники вносяться до відповідних реєстрів», – розповів Михайло Різак, помічник народного депутата України Андрія Вадатурського.

Наразі вартість ліцензії незначна, але поки що для її одержання підприємства повинні надати величезну кількість дозвільних паперів.

«На нашу думку, така ситуація не є нормальною. Це унеможливлює легалізацію малих виробників вин  у сільській місцевості, не дозволяє відродити легальне дрібне виробництво вина з власних виноматеріалів», – сказав голова комітету агропромислового комплексу при ТПП України Олег Юхновський.

Загалом, експерти позитивно оцінюють шанси законопроекту бути прийнятим уже навіть до кінця цього року.  

Презентація законопроекту

Теги: ТППУ, комітет, законопроект, комітет АПК, винороби

Анонси

Останні новини

Більше новин