(044) 584-28-24  |  (044) 584-28-36 (прес-служба)
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ОЕСР ГОТУЄ АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

20.03.2017

Проект підтримки децентралізації в Україні, спрямований на надання допомоги українській владі у здійсненні реформи з децентралізації та зміцнення установ державного управління на національному та субнаціональному рівнях, обговорили президент ТПП України Геннадій Чижиков, голова авіаційного комітету при ТПП України Євгеній Дихне та Марія-Варінія Мішалун, керівник проектів і політичний аналітик Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Під час зустрічі у ТПП України учасники дискусії також торкнулись проблем та успіхів реформи децентралізації, роботи податкової системи в Україні, розвитку транспортної інфраструктури, важелів покращення інвестиційного клімату окремих міст і регіонів України.

Децентралізація – це передача значних повноважень і бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Ще 2014 року було ухвалено базові нормативні документи, окреслено певне бачення реформи територіально-адміністративного устрою та місцевого самоврядування, що й створило передумови для реальних кроків до децентралізації. Більше 2/3 громадян України очікують від децентралізації зниження рівня корупції, а також поліпшення суспільних послуг.

Глава делегації ОЕСР пані Мішалун повідомила, що організація займається виключно аналітичною діяльністю. У 2015 році був зроблений «територіальний огляд України» на замовлення Євросоюзу і з ініціативи нашої держави. Зараз Україна й ЄС знову звернулися по допомогу до ОЕСР – провести аналітичну роботу в зв'язку з впровадженням реформи децентралізації, таким чином оновивши аналітичний звіт, що міститиме інформацію про проблеми й успіхи децентралізації в Україні.

«У питанні децентралізації стосовно інвестиційної привабливості областей країни ТПП України рекомендує прийняття владою програм інвестиційного розвитку кожного регіону окремо й активне залучення до цього процесу регіональних бізнес-асоціацій», – сказав Геннадій Чижиков.

З метою підтримки успішної децентралізації України OECР надаватиме як аналітичні матеріали (аналіз і рекомендації), так і можливість участі у серії спеціальних семінарів у Києві й окремих областях для представників влади, бізнес-спільноти, наукових кіл і громадянського суспільства.

 

Теги:OECD, децентралізація, Україна

Анонси

Останні новини

Контракти на понад $40 млн уклав бізнес під час українсько-білоруського бізнес-форуму
21.07.2017

Контракти на понад $40 млн уклав бізнес під час українсько-білоруського бізнес-форуму

Загалом підписано 16 комерційних договорів. Серед підписантів – «Білорусьнафта», «ДТЕК Нафтогаз», «УкрГазВидобування», «Гомсельмаш», «Техноторг Дон», Торговий дім МТЗ «Білорусь-Україна», «Барановицьке виробниче бавовняне об’єднання», ТОВ «Білтекс», ТОВ «СХІД-БЕЛАЗ-СЕРВІС», ПрАТ «Новотроїцьке кар’єрне управління», «БелАЗ», ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», «Могильовліфтмаш», ТОВ «Карат-Ліфткомплект», ТОВ із іноземними інвестиціями «БНХ Україна», ТОВ «Укравтозапчастина», фірма «Ерідон». Експерти охрестили українсько-білоруський економічний форум, що відбувся у ТПП України 21 липня 2017 року, найуспішнішою бізнес-подією року. Захід пройшов у рамках офіційного візиту в Україну Президента Республіки Білорусь. У ньому взяли участь понад 300 українських і 90 білоруських компаній.
Докладнiше...
Більше новин