(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ольга Трофімцева зустрілася з членами комітету підприємців АПК при ТПП України

18.04.2019

В.о. Міністра аграрної політики та продовольства презентувала єдину комплексну стратегію та план дій розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки та відповіла на питання членів комітету.

Серед 10 стратегічних пріоритетів   Ольга Трофімцева назвала земельну реформу, продовольчу безпеку, захист довкілля.

«Індустріалізація може початися з АПК. Якщо підходити до нього комплексно», – сказала Ольга Трофімцева.

Вона розповіла, що на підтримку розвитку АПК у 2019 році виділено 5,9 млрд грн. Із них 800 млн грн – це фінансова підтримка розвитку фермерських господарств. 3,5 млрд – державна підтримка галузі тваринництва.

Серед новацій аграрного бюджету Ольга Трофімцева  назвала фінансування програми ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів в лісовому фонді. За рахунок спецфонду держбюджету буде додатково спрямовано 288 млн грн. Крім того, підтримка буде надаватися товаровиробникам, які займаються зберіганням та переробкою сільськогосподарської продукції та рибництвом. Також буде надаватися часткова компенсація закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна та обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси.

Члени комітету у своїх запитаннях зачепили такі теми, як правила вивезення зразків продукції на іноземні виставки, дефіцит жита, імідж продукту у кінцевого споживача, діалог виробників та ритейлу тощо.

«Майже 19 млрд доларів – саме стільки склав наш агроекспорт минулоріч. Це рекордний показник. Зростання, порівняно з попередніми роками, склало  880 млн. За цей час відчутно збільшились обсяги експорту продукції АПК на ринки Азії та Євросоюзу. Втім, це не нівелює низки актуальних проблем у сфері сільського господарства, харчової та переробної промисловості. Ми домовилися, що ТПП України та Міністерство аграрної політики продовжить співпрацю із запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення, дерегуляції та покращення бізнес-клімату у сфері виробництва сільськогосподарської та харчової продукції, підтримки експорту та проведення виставкових заходів. Дякуємо пані Ользі, яка відгукнулась на наше прохання зустрітися з членами найактивнішого комітету Палати – підприємців агропромислового комплексу. Окрема подяка за щирість та відкритість спілкування із бізнесом. Ми у свою чергу докладемо максимум зусиль щоб такий діалог був ефективним, а інструменти ТПП України дозволили нам консолідувати зусилля для досягнення спільної мети – успішного і конкурентоспроможного продовольчого сектору як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 

Теги: комітет, АПК, комітет АПК