м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ОПИТУВАННЯ! Кібербезпека в Україні

26.01.2021

Тема кібербезпеки в Україні за останні три роки набула значних зрушень. Вперше в державі створено мінімально необхідну нормативно-правову базу з кібербезпеки.

Але ми вже в онлайн і цифрове перетворення відбувається дуже швидко. Сьогодні всесвітньою мережею Інтернет регулярно користуються 22,96 млн українців, або 71%, 19 мільйонів українців є користувачами соц. мережі Facebook. Затверджена Указом Президента України  у 2016 році «Стратегія кібербезпеки України», виконала свою функцію і вже не відповідає умовам сьогодення і потребує змін. 

Зловмисники постійно сканують адресний простір організацій і інших користувачів, очікуючи підключення нових і незахищених систем до мереж. 

За даними Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України (НКЦК при РНБО України) у період з 7 вересня по 06 грудня 2020 року зафіксовано більше 22 мільйонів кіберінцидентів¸ при цьому загальний рівень загроз визначено на рівні 58%. Найбільш поширеними були сканування ресурсів (майже 15,5 млн випадків).

Зараз в країні розробляються стратегії впровадження Широкосмугового доступу до Інтернет і впровадження технології мобільного зв’язку 5G, які потребують нової парадигми кібербезпеки, де кожна людина грає певну роль в забезпеченні своєї частини кіберпростору, включаючи пристрої та мережі, які вона використовує.

НКЦК при РНБО України розпочинає роботу по розробці нової «Стратегії кібербезпеки України» і розробило опитувальник з тематики кібербезпеки і просило його поширити і серед членів Експертної ради з метою ліпшого розуміння ситуації не лише в державних установах, але і у недержавному секторі. Він максимально знеособлений.

Посилання на опитувальник

Хоча окремі його положення сформульовані таким чином, що вимагають специфічних знань про свою організацію, однак пропонується орієнтуватись навіть на власні відчуття щодо цих проблем (наприклад, чи здається вам як експертам, що вашій установі вистачає фінансових ресурсів на кібербезпеку і т.д.).

Керуючись положеннями Меморандуму «Про партнерство та співпрацю між Апаратом Ради національної безпеки і оборони України та Торгово-промисловою палатою України» звертаємось до бізнесу, експертів, небайдужих користувачів віртуального простору з пропозицією підтримати цю роботу. Ваша участь підтвердить ефективність державно-приватної взаємодії при вирішенні важливих питань розвитку країни.
 
Комітет з електронних комунікацій при ТПП України
Антикризовий центр кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України

Анонси

Останні новини