(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Оподаткування агропродовольчого сектору в ЄС – уроки для України

06.10.2020

В рамках вебінару, організованого Комітетом підприємців агропромислового комплексу при ТПП України за підтримки проекту Агроторгівля України (Agritrade Ukraine), було обговорено питання оподаткування агропродовольчого сектору.

Для агропродовольчого сектору економіки найбільш чутливим засобом державного регулювання є оподаткування. Зміни, які відбулися протягом останніх років, та ціла низка законодавчих ініціатив, що зареєстровані у Верховній Раді, носять безсистемний характер і неоднозначно сприймаються серед представників аграрного бізнесу, об’єднань виробників, фермерів та малим сільським підприємництвом.

З метою започаткування дискусії щодо необхідності вдосконалення системи оподаткування для агропродовольчого сектору із урахуванням кращих світових та європейських практик Комітетом підприємців агропромислового комплексу при ТПП України було організовано вебінар «Оподаткування агропродовольчого сектору в ЄС – уроки для України».

Модераторами заходу стали голова Комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський і міжнародний довгостроковий експерт-радник з питань агроторговельної політики проекту Агроторгівля України Річард Муді.

До участі в дискусії були запрошені представники аграрного бізнесу, підприємці, науковці, експерти в галузі оподаткування та представники органів державної влади. Серед спікерів, зокрема, професор  Університету  ім. Гумбольдта Дітер Кіршке, професор Київської школи економіки Олег Нівьєвський, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш і партнер правничої фірми «Софія» Олександр Поліводський.

Були обговорені питання ефективності оподаткування земель, його впливу на домогосподарства та фермерів, застосування податку до учасників агропродовольчого сектору на прикладі досвіду європейських країн та інші.

Презентації спікерів

Переглянути запис дискусії на Youtube можна за посиланням.