м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Палати України та Ірану налагоджують співпрацю на рівні регіонів

03.02.2022

У Торгово-промисловій палаті України відбулась робоча зустріч за участі другого радника Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні пана Мохаммада Реза Шабані, віцепрезидента ТПП України Валерія Короля та заступниці директора дирекції Міжнародного співробітництва Анни Любимої.

Метою зустрічі 3 лютого 2022 року було узгодження спільних планів на 2022 рік. 

Сторони обговорили активізацію співпраці на регіональному рівні. Для посилення торгово-економічного співробітництва з Ісламською Республікою Іран, керівництвом Змішаної Ірансько-Української торгової палати було запропоновано проведення низки онлайн-конференцій між регіональними палатами України та Ірану для пожвавлення співробітництва ділових кіл обох країн. Партнерські палати Ірану будуть відібрані з урахуванням торговельно-економічного потенціалу і галузевої специфіки українських регіонів.

Домовились присвятити окремий захід розгляду питань щодо можливості ведення торгівлі та здійснення інвестицій на регіональному рівні. З огляду на запропоноване, ТПП України звернулася до регіональних ТПП із проханням визначитися з датами проведення онлайн-заходів. Іранська сторона розраховує на проведення заходів з кожною українською палатою окремо. 

Нагадаємо, що 31 січня 2022 року відбувся вебінар між керівництвом Одеської регіональної торгово-промислової палати та Палати торгівлі, промисловості, надр і сільського господарства провінції Хормозган Ісламської Республіки Іран (місто Бандар-Аббас). 

Далі плануються аналогічні зустрічі з регіональними ТПП, зокрема Рівненською, Запорізькою, Київською обласною та Кіровоградською палатами.

2020 р. товарообіг між Україною та Іраном становив 307 млн дол. США, експорт товарів - 258,85 млн дол. США, імпорт – 48,22 млн дол. США. Позитивне сальдо для України - 210,63 млн. дол. США.

Теги: Київська ТПП, Іран, Кіровоградська ТПП, Україна

Анонси

Останні новини