м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Палати відіграють ключову роль у залученні бізнесу до процесу розширення ЄС

21.03.2024

Про це заявив сьогодні президент Eurochambres Владимир Длоугі під час конференції Eurochambres із розширення ЄС.

Конференція відбулась 20 березня 2024 року.  

Систему палат у заході представляв Геннадій Чижиков, президент ТПП України. 

  

 

Владимир Длоугі, президент європалати - звернувся зі словами підтримки до всіх кандидатів до ЄС і як колишній чеський урядовець-реформатор, щоб нагадати про досвід трансформації Чехії під час вступу до Євросоюзу. 

Зараз європейська мережа палат проводить адвокацію серед європейських інституцій, щоб допомогти підприємствам з країн-кандидатів, серед яких і Україна, з економічними змінами під час вступу. 

 

«Гордий представляти ТПП України у європейському бізнес-діалозі про розширення ЄС на рівні бізнесу. Делегація ТПП активно працює з європейськими структурами та партнерськими організаціями, щоб налагодити підтримку сприятливого для українського бізнесу процесу вступу», - сказав Г. Чижиков. 

 

  

 

Під час виступу він наголосив, що інформація про умови та реалії процесу вступу важлива для українських компаній для забезпечення ефективної адаптації. 

 

«Хоча вступ до ЄС для України здається віддаленою перспективою на тлі війни – у ЄС наростають процеси синхронізації й включення українських організацій, бізнесів, структур до спільного простору. Значна частина цієї роботи відбувається через бізнес-спільноти», - додав Чижиков. 

 

У рамках конференції було представлено результати опитування щодо ставлення європейського бізнесу до приєднання країн-кандидатів до ЄС. 

Участь у дослідженні взяли 420 компаній та 23 національних палат.  

Більшість бізнес-спільнот країн-учасниць Європалати, позитивно ставляться до вступу України. Однак не до кінця розуміють механізмів реалізації приєднання України в умовах агресії. 

Штефан Фюле, Європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства у 2010-2014 роках, звертаючись до учасників конференції сказав, що «Україна – це гарантія миру та стабільності», а  відбудова України потребує спеціальної програми. 

Для формування політик підтримки бізнесу у процесі інтеграції Eurochambres надасть рекомендації для політиків у ЄС та країнах-кандидатах/потенційних кандидатах.  

 

  

  

 

Г. Чижкиков подякував партнерам та колегам із Європалати за довіру до ТПП, підтримку України і системну роботу над спільним майбутнім у ЄС: «Європалата працює синхронно з ЄС у підтримці України. Вітаємо діалог та ухвалені рішення щодо економічної підтримки України». 

Двосторонні питання українсько-європейської взаємодії обговорювались 20 березня 2024 року на 9-му засіданні Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав затверджений Урядом План для Ukraine Facility Президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн для подальшого розгляду.
 

Теги: конференція, Європейський Союз (ЄС), ТППУ, Україна, Чехія, eurochambres, європалата, європарламент, Вступ України до ЄС, Денис Шмигаль, Ukraine Facility

Анонси

Останні новини