м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Петро Порошенко зустрівся з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу

14.03.2018

Торгова-промислова палата України активно долучилася до діалогу з владою. Серед питань, порушених членами ТППУ, – безкінечні черги вантажоперевізників на митницях.

Топ-менеджери бізнесу поспілкувалися з гарантом Конституції України й іншими вищими державними посадовими особами. Бізнесменів передусім цікавили питання щодо валютної лібералізації, оподаткування, податку на виведений капітал тощо.

Президент України Петро Порошенко прийняв рішення передати до парламенту законопроект про валютну лібералізацію. Основні переваги Закону про валюту: дозвіл на всі валютні операції, які прямо не заборонені; скасування валютного контролю на суми до 150 000 грн, скасування покарання – припинення дозволу на ЗЕД. Не потрібні будуть ліцензії на відкриття рахунків за кордоном.

Учасники зустрічі обговорили ключові питання стосовно оподаткування та податку на виведений капітал. Бізнесмени озвучили Президенту та прем’єр-міністру України свою позицію щодо цього. Зокрема, зазначили, що хаотичні «клаптикові» зміни до податкових правил шкодять побудові стабільної, зручної у застосуванні й ефективної системи оподаткування.

Президент запросив представників бізнесу до обговорення питання про запровадження в Україні нової моделі  оподаткування прибутку – оподаткування розподіленого прибутку підприємства.

«Я вважаю, що з цього приводу потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами й асоціаціями бізнесу. Йдеться не просто про податки. Йдеться про нову філософію. Ми захищаємо цим законопроектом малий і середній бізнес. Значно спрощується облік: що ти вивів – сплати податки. Що залишив – інвестуєш у бізнес», – зазначив Петро Порошенко.

Законопроект із податку на виведений капітал мав враховувати інтереси добросовісних платників податку. Зокрема, ним не повинні обкладатись господарські операції, здійснювані на звичайних умовах. Необхідно забезпечити недопущення подвійного оподаткування. Крім того, треба пересвідчитись, що пропонований законопроект не створює лазівок для ухилення від податку та не надає переваг саме недобросовісним платникам, а бюджетні втрати, очікувані у разі запровадження податку на виведений капітал, не будуть компенсуватись шляхом збільшення інших податків.

Президент також нагадав, що Верховна Рада підтримала його законопроект про Антикорупційний суд і висловив упевненість, що парламент не буде затягувати із розглядом цього документу у другому читанні.

«Я обіцяю вам, що зроблю все залежне від мене, щоб цей законопроект був прийнятий найближчим часом», – сказав Петро Порошенко.

У рамках зустрічі Президент підписав Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

«На думку окремих експертів, прийняття і підписання цього Закону дозволить нам значно підвищити позиції України в рейтингу Doing business. Я вже наголошую, що ми за ці три роки зробили надзвичайно великий прогрес у рейтингу, займаючи зараз 76-ту позицію. Але я наголошую, що ми не збираємося на цьому зупинятися», – підкреслив Петро Порошенко.

Очікується також, що Закон дозволить значно покращити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, створить передумови для створення нових і розвитку існуючих підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані із створенням, діяльністю та її припиненням товариств із обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приведе його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн – членів ЄС.

Глава держави також зазначив, що на початку березня підписав надзвичайно важливий для покращення інвестиційного клімату Закон «Про приватизацію», яким створюються нові прозорі умови для приватизації, що сприятиме залученню інвесторів.

Крім того, на зустрічі Петро Порошенко наголосив, що не підтримує скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою, запропоноване окремими депутатами.

«Я не підтримую його. Впевнений у тому, що на сьогоднішній день сучасні технології дозволяють нам порахувати операції суб’єктів господарювання без дороговартісної купівлі РРО (реєстратора розрахункових операцій – ред.). Можна використовувати смартфони, захищені програми, можна фіскалізувати фінансові потоки і захистити бізнес», – підкреслив Глава держави.

Також на зустрічі йшлося про Нацбюро фінансової безпеки. Президент запевнив: це буде нова аналітична служба, а не силовий орган. Крім того, було зазначено, що технологія 4G до кінця 2018 року буде доступною по всій Україні. Стосовно нового траншу МВФ, Петро Порошенко розповів, що докладатиме максимум зусиль, щоб Україна отримала новий кредит Міжнародного валютного фонду найближчим часом.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своїй промові наголосив на 32 проектах законів, які уряд анонсував на початку цього року. Саме над цими ініціативами прем’єр і його команда планують працювати найближчим часом. Він також висловився на користь ЗУ «Про приватизацію», який набув чинності 1 березня. Крім того, він нагадав про пріоритет у регіональній політиці Кабміну – усунення монополій.

Теги: ТППУ, Бізнес, законопроект

Анонси

Останні новини

Більше новин