(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Підприємці чекають на легалізацію криптовалюти в Україні, аби враховувати її в бухгалтерії

28.02.2018

Про законодавче врегулювання бізнесу на блокчейні та криптовалюти в Україні йшлося на засіданні робочої групи комітету електронних комунікацій при ТПП України за напрямом «Кібервалюта».

Експерти обговорили потребу у реєстрі віртуальних активів, принципи оподаткування операцій із криптовалютою та текст Policy paper до державних органів, із коментарями та пропозиціями до існуючих трьох законопроектів.

Криптовалюта – вид цифрової валюти. Її функціонування відбувається децентралізовано в комп'ютерній мережі. Найбільшими майданчиками торгів для різних криптовалют є BTC-e, Coinbase, Mcxnow, Cryptsy і Vircurex, а великими, орієнтованими тільки на Bitcoin, – Bitfinex, BitStamp і BTC China.

Статус криптовалюти в Україні досі законодавчо не з'ясовано. Національний банк і Комісія з цінних паперів працюють над цим, вивчаючи досвід розвинутих країн.

В Україні ринок криптовалют давно планують взяти під державний контроль, адже відсутність зовнішнього та внутрішнього контролю за обігом криптовалюти й анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом,і дають можливість фінансування тероризму, зокрема на окупованих територіях України.

 

Теги: комітет електронних комунікацій, криптовалюта