(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Підприємці виступили проти неефективного законопроекту про захист прав працівників

20.02.2019

Учасники чергового засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України обговорили та не підтримали проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці».

Мета аналізу вищезазначеного документу – захистити українців від нечесних роботодавців та відсутності трудових і соціальних гарантій.  У разі його прийняття українські ФОПи можуть зазнати великих збитків: замість 5% від свого прибутку вони сплачуватимуть до бюджету 18% ПДФО + 1,5% військового збору. Окрім того, роботодавець також має відраховувати 22% на соціальне забезпечення співробітника.

З огляду на українські реалії, найбільше втрат понесе ІТ-сектор (160 тис. робітників), представлений переважно аутсорсингом (відносини з працівниками оформлено через ФОПи).

Окрім зазначених смислових недоліків, було виокремлено неточність запропонованих термінів і понять, невідповідність Цивільному та Трудовому кодексам і Конституції України, невизначеність функцій інспекторів праці тощо.

 «Ми не підтримуємо цей законопроект, категорично заперечуємо його в запропонованій редакції», – сказав В’ячеслав Биковець, голова Комітету, перший віце-президент, генеральний директор Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України.
Члени Комітету визначили необхідним звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням, щоб проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці» не знайшов визнання.

 

Анонси

Останні новини