Прямий діалог бізнесу із банківським сектором та Міністерством інфраструктури України вдалось організувати під час розширеного засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України.
Засідання Ради в онлайн-форматі відбулось 19 липня.
«Підтримка експорту залишається пріоритетом ТПП України. Етап адаптації економіки до воєнних умов триває. Зараз акцент на діалог з практичного вирішення запитів бізнесу, які виникають під час зовнішньоекономічної діяльності. Разом долаємо виклики, які стоять перед експортерами», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Учасники засідання обмінялись думками щодо наслідків запровадження скороченого граничного терміну для розрахунків за ЗЕД контрактами, який зараз складає 180 днів, та пропозиціями щодо покращення умов для українських експортерів. Значна частина із 90 учасників засідання підтвердила, що бізнесу треба збільшити строк повернення валютних коштів, хоча б до 365 днів, як було раніше. На думку ТПП, будь-яке обмеження для діяльності вітчизняних експортерів все одне призведе до негативних наслідків, тому якомога скоріше треба виправити ситуацію.
Важливі для вітчизняних експортерів та імпортерів питання специфіки переказу валюти прокоментували представники банківського сектора.
Імпортерам нагадали, що кінцеві бенефіціари з РФ чи Республіки Білорусь не можуть бути присутніми в міжнародних комерційних трансакціях українських підприємств. Тому від імпортерів товарів та послуг для перерахування коштів за кордон вимагаються відповідні документи, які доказують зазначене.
Звертаємо увагу, що банки не проводять операції, де країна реєстрації товаровиробника/вантажовідправника або будь-якої іншої сторони по платежу, має відношення до країн та територій: Російська Федерація, Республіка Білорусь, Іран, Куба, Сирія, Північна Корея та ВЕЗ Крим.
Українські виробники занепокоєні зростанням цін на транспортування, зокрема автоперевезення через Польщу подорожчали утричі порівняно з довоєнним періодом, і це серйозний удар по українському експорту.
За словами очільника Ради ЗЕД при ТПП України Сергія Свистіля, всі поставлені учасниками засідання питання будуть узагальнені, вивчені й опрацьовані.
Результати обговорення та практичні пропозиції з оптимізації процесу експорту та імпорту товарів учасників розширеного засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України буде викладено у листі на адресу відповідних міністерств та установ.
Теги: експорт, ТППУ, Рада з питань зовнішньоекономічної діяльності, Міністерство інфраструктури України, логістика, Укрексімбанк