(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Підтримка вітчизняних експортерів - один із ключових пріоритетів ТПП України

08.12.2021

Урядове рішення щодо скасування обмежень на білоруський імпорт автомобілів дає надію на відновлення потоку українського експорту в Білорусь

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасувала рішення щодо 35% захисного мита на імпорт з Білорусі моторних колісних засобів.

Відповідне рішення опубліковане виданням "Урядовий кур’єр" і набуло чинності 8 грудня.

Комітет підприємців АПК при ТПП України липні 2021 року звертався до уряду із проханням скасувати ухвалене із порушенням юридичних процедур рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про обмеження імпорту білоруських автомобілів.  

Стурбованість Комітету  підприємців АПК була спричинена тим фактом, що у відповідь на запроваджені автомита Рада міністрів Білорусі постановою 26 травня 2021 року запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів.

Українські галузі, що потрапили під дію цієї постанови втратили доступ до білоруського ринку і досі зазнають значних збитків. Більшість із них втратила левову частку свого експорту. Зокрема, запровадження білоруською стороною ліцензування щодо української кондитерської продукції, українські виробники фактично втратили доступ до білоруського ринку та втрачають близько 5 млн дол. щомісяця починаючи з червня 2021 року, коли постанова Ради міністрів Білорусі № 292 набула сили.

Окрім кондитерської галузі, збитків зазнають і інші українські галузі, що торік експортували до Білорусі продукції на $110,9 млн., а зараз доступ для цієї продукції з України обмежений.

«Попри всі складнощі, ТПП України докладає усіх можливих зусиль для підтримки українських експортерів, особливо агропродовольчого бізнесу. Сподіваємось, що скасування захисних мит на білоруські автомобілі сприятиме відновленню та збереженню позицій українських виробників на зовнішніх ринках», - наголосив голова Комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський.

Білоруська сторона заявляла про свою готовність до відміни ліцензування після того, як Україна скасує рішення МКМТ проти білоруської продукції, тому є підстави очікувати відновлення доступу для українських товарів до білоруського ринку.