м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Південна Корея є цікавим партнером для українського АПК з точки зору переробленої продукції з доданою вартістю

30.11.2018

Український бізнес має бути готовий до специфіки корейського ринку, його високих вимог щодо стандартів якості, маркування продукції, а також довгострокового співробітництва.

Поєднання можливостей і природних умов України з корейськими технологіями й інвестиціями обговорили на українсько-корейському бізнес-форумі, що відбувся у Торгово-промисловій палаті України за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу.

«Наша країна має бути не лише «зерновим кошиком» − потрібно налагодити співробітництво у торгівлі товарами з доданою вартістю. Корейські партнери мають також звернути увагу і на органічну продукцію. Це товар, попит на який сьогодні активно зростає», − сказав Валерій Король, віце-президент ТПП України.

Наразі за обсягами сільськогосподарських угідь, які сертифіковані як органічні, Україна посідає 12-те місце в світі.

Нагадаємо, що Україна є одним із найбільших експортерів зерна в світі − щороку виробляє його 60 мільйонів тонн. Таким чином, існує  великий потенціал для того, щоб стати головним експортером продовольчих товарів до Кореї.

Південна Корея займає 10 мільйонів гектарів, або приблизно одну шосту розміру України. Країна є п’ятим за величиною імпортером продуктів харчування в світі. Рівень самозабезпеченості зерном у Кореї найнижчий серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР): у 2017 р. він становив лише 23,4%, причому майже все воно, за винятком рису, було імпортоване.  Цим пояснюється зацікавленість Кореї у  постачанні зернових із інших країн на регулярній гарантійній основі.

 «Повноцінне економічне співробітництво – це не лише торгівля, а й спільні інвестиційні проекти», – додала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«Наш інститут працює над зміцненням науково-дослідницької мережі та розвитком експертної бази. У цьому контексті ми вже підписали меморандуми про взаєморозуміння з двома українськими організаціям, однією з яких є Національна академія аграрних наук», – зазначив Кім Чан-Кіл, директор Корейського сільськогосподарсько-економічного інституту.

Республіка Корея належить до провідних торговельних партнерів України в Азії. У першій половині 2018 р. товарообіг становив 319,92 млн дол. США (зростання на 16,1%). На українському ринку вже активно працюють такі компанії, як POSCO Daewoo, LS Mtron, SEEDON, Samsung, LG та інші.

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, Україна-Корея

Анонси

Останні новини