м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Португальські інвестори активно реагують на покращення ситуації в Україні

13.09.2018

Португальський бізнес зацікавлений у експорті сонячних панелей, ресторанного обладнання, франшизах і відкритті українських ресторанів у Португалії, виході португальського супермаркету компанії Jeronimo Martins на український ринок, спорудженні інфраструктурних об'єктів, виробництві соків, технологіях зварювання, агропродукції тощо. Про це йшлося на українсько-португальському бізнес-форумі, що пройшов у Лісабоні в рамках торговельної місії до Португалії представників українських компаній на чолі з президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим.

Протягом перебування у Португалії члени місії також провели зустрічі з міністром економіки Португалії, керівниками Агентства з питань інвестицій і зовнішньої торгівлі Португалії, відвідали провідні компанії Лісабону та Порту.

Серед українських компаній, що взяли участь у форумі, – підприємство «АМОС», ТОВ «Енергетика майбутнього», ТОВ «ВОЗКО», ПАТ «Агробудмеханізація», «Укрвинпром», НЦ «Український інститут вина», ПАТ «Проскурів» та інші.

«ТПП, як найбільша асоціація українського бізнесу, бере активну участь у створенні в Україні сприятливого ділового клімату та привабливих умов для іноземних інвестицій. Приємно, що португальські інвестори  жваво реагують на покращення ситуації в Україні. Перебуваючи в Португалії, наша торговельна місія, що триває у рамках офіційного візиту першого віце-прем'єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, ставить за мету не лише налагодити нові ділові контакти, але й ознайомитися з досвідом роботи Агенції з інвестицій і зовнішньої торгівлі Португалії. Адже розвиток експорту та залучення іноземних інвестицій є одними з головних напрямів роботи ТПП України. Все більше португальських компаній приймає рішення щодо інвестування в економіку України. Наприклад,  INGRALUB планує будівництво в Київській області заводу з виробництва мастильних матеріалів, ILHO PL S.A.  спорудження м’ясопереробного комбінату в Тернопільській,  ЕVORA  ливарного заводу у Львівській області. Але це не межа. Ми добре пам’ятаємо, що Португалія – країна першовідкривачів. Саме португальці – принц Генріх  Мореплавець, Васко да Гама, Бартоломео Діас і багато інших – відкрили для людства Африку й Індію, Бразилію та Каліфорнію. Ми сподіваємося, що і зараз знайдуться португальці, які захочуть відкрити «острів скарбів» під назвою Україна, а ТПП України готова надати всіляке сприяння в пошуку цих «скарбів». Збільшуємо можливості для українського експорту!», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Форум надав можливість окреслити пріоритети співпраці України та Португалії на  цей рік. Серед них – розширення номенклатури експорту та збільшення позитивного для України торговельного сальдо, реалізація перспективних українсько-португальських проектів в енергетиці та нафтогазовій сфері, суднобудуванні, в тому числі на ринках третіх країн, а також використання традиційної присутності Португалії в португаломовних африканських країнах для ефективного просування на їх ринки української конкурентоспроможної продукції.

На сьогодні Португалія посідає друге місце у галузі використання альтернативних джерел енергії, на яку припадає 22% від загальної потреби. За оцінками експертів, проекти, що були започатковані протягом 20072015 років дозволили створити 23 тисячі нових робочих місць і досягти обсягу інвестицій близько 23 млрд євро. Враховуючи те, що сонячні панелі португальськими компаніями закуповуються за кордоном, питання виходу на ринок українського підприємства «КВАЗАР», що має повний цикл виробництва зазначених панелей, вважається доволі перспективним.

Аналогічна ситуація і з  експортними поставками газових труб і всього спектра обладнання для будівництва розгалужених газових мереж і ліній високовольтних електропередач. Метою Португалії є розбудова потужностей транскордонних мереж ліній електропередач і трубопроводів до сусідньої Франції  до рівня, що дозволить експортувати приблизно 15% електроенергії, яка виробляється, та забезпечити до 40% обсягів природного газу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Україна, бізнес-місія, Португалія

Анонси

Останні новини

Більше новин