м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Посол Аргентини в Україні: наші країни не є конкурентами. Ми маємо доповнювати одна одну в сільськогосподарській та інших галузях

09.02.2018

Посол зазначив, що важливим для розвитку взаємодії країн стане перше за останні 12 років засідання міжурядової комісії, заплановане на червень. Захід буде присвячено торговельно-економічному співробітництву Аргентини й України.

«Згідно з експортною стратегією України, яка була прийнята наприкінці минулого року, Аргентина входить до складу пріоритетних напрямів для нашого національного експорту. В Аргентині проживає друга за масштабом діаспора етнічних українців: за неофіційними даними – понад 400 тис чоловік. Це є важливим соціально-етнічним базисом, на якому ми будуємо плани щодо українсько-аргентинських торговельних, економічних  та інвестиційних відносин. Перешкодою на цьому шляху є велика відстань між нашими країнами. На березень 2018 року заплановано офіційний візит міністра закордонних справ України до країн Південної Америки, у тому числі і до Аргентини. ТПП України буде відповідати за ділову складову української делегації», – зазначив віце-президент Палати Валерій Король.

Аргентинське посольство працює над тим, щоб розвивати співпрацю з Україною у широкому спектрі секторів.

«У листопаді 2017 року відбулось підписання угоди між Асоціацією виробників сільськогосподарської техніки Аргентини та відповідним об’єднанням України. Вона надає її учасникам можливості залучати внутрішнє кредитування з 30-відсотковою компенсацією, якщо йдеться про створення спільних підприємств у цій галузі. Крім того, згідно із двосторонньою домовленістю за участю аргентинських підприємців і Міністерства аграрної політики України розглядаються проекти із залучення ноу-хау Аргентини й аргентинських технологій у сільськогосподарський сектор України», – сказав посол Аргентинської Республіки в Україні Альберто Хосе Алонсо.

У галузі автомобілебудування одна з українських корпорацій веде переговори із регіональною адміністрацією провінції Кордова в Аргентині щодо інвестицій у виробництво автобусів в Аргентині. Вивчається й перспектива створення спільного підприємства.

Фармацевтична галузь також не залишається осторонь. Наразі мають місце переговори між фармацевтичними компаніями обох країн про взаємне постачання українських медикаментів на аргентинський ринок та українських  – на ринок Аргентини та подальше створення спільних виробництв для забезпечення фармацевтичною продукцією не лише обох держав, а й третіх зацікавлених країн.

На зустрічі з послом зазначалось, що туристична сфера є однією з пріоритетних для співробітництва.  Україна й Аргентина повинні збільшити туристичний потік в обидві сторони. Дуже перспективною для подальшої двосторонньої співпраці є виноробна галузь. Наразі Аргентина постачає до України багато вина,  яке відоме у нас як вино «Нового Світу».

Теги: Бізнес, ТППУ, інвестиції, Аргентина

Анонси

Останні новини