(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Посол Сербії в Україні: «Ми дружні народи, і маємо підтвердити це, пожвавлюючи нашу співпрацю»

02.06.2021

Президент ТПП України Геннадій Чижиков зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Сербія в Україні паном Ацою Йовановичем.

Ситуація із COVID-19, нерозгалуженість українського експорту та введення ЄС квот на сталь призвели до зменшення обсягу товарообігу між Україною та Сербією у 2020 році та триваючого зменшення у 2021. За даними Державної служби статистики України, двосторонній обіг товарами та послугами між Україною та Республікою Сербія у 2020 році склав 318,6 млн дол. США, що фактично означає його зменшення на 27,5% у порівнянні з 2019 р.

Під час зустрічі з Послом Сербії в України паном Ацою Йовановичем президент ТПП України наголосив, що Палата зацікавлена у нарощуванні товарообігу та диверсифікації українського експорту до Сербії.

З огляду на це, він запропонував провести найближчим часом онлайн-конференцію для представників бізнесу за участі Посольства та Торгово-промислової палати Сербії.

«Наша мета – залучити ділові кола й ознайомити їх із можливостями роботи як на сербському, так і на українському ринках», - підкреслив Геннадій Чижиков.

Крім цього, президент ТПП України запросив пана Посла взяти участь у форумі-презентації інвестиційного потенціалу Тернопільської області, який відбудеться вже наступного тижня, 9 червня.

Пан Аца Йованович, у свою чергу, порушив питання стосовно укладання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Сербією, наголосивши на тому, що підтримка з боку ТПП України сприятиме прискоренню даного процесу.  

«Як виявилося, українці та серби мають 63% схожої ДНК. Ми дружні народи, і маємо підтвердити це, пожвавлюючи нашу співпрацю», - зазначив пан Посол. 

Поміж іншого, сторони обговорили важливі питання міждержавного співробітництва України та Сербії, зокрема угоду про безвізовий режим між країнами, яка підлягає ратифікації. Пан Посол брав участь у розробці цього документу, тому має особистий інтерес у набутті ним чинності.

Анонси

Останні новини