(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Позиція Авіаційного комітету ТПП України щодо анонсованого законопроєкту про підтримку авіаційної галузі

18.02.2021

22 лютого Міністерство інфраструктури України запропонує законопроєкт щодо підтримки авіаційної галузі на 500 мільйонів гривень з держбюджету у 2021 році. На думку бізнесу, це рішення потребує доопрацювання.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення Міністерству інфраструктури України до 22 лютого розробити рішення щодо підтримки вітчизняних авіаперевізників. Це питання вкрай важливе для авіаційної галузі, особливо у нинішні часи.  

Сьогодні в ході чергового засідання Авіаційного комітету при ТПП України була обговорена наявна інформація у ЗМІ щодо порядку, розміру та критеріїв підтримки національних авіаперевізників. Ця інформація викликала значну критику з боку бізнесу.

По-перше, до формування позиції, і тим паче законопроєкту, не були залучені діючі учасники ринку. Думку бізнесу не враховано.

По-друге, запропоноване рішення про підтримку у розмірі 500 мільйонів гривень – це скоріш повернення заборгованості авіакомпаніям за перевезення, які замовляла держава в період початку пандемії, а не підтримка для сегменту, який значно постраждав і досі страждає від пандемії, при цьому виконуючи соціальну місію перед державою. 

По-третє, не зрозуміло, що собою уявляє дана підтримка, які механізми отримання коштів і їх адміністрування. 

Авіаційний комітет при ТПП України занепокоєний даним питанням і закликає Міністерство інфраструктури України доопрацювати своє рішення, аби підтримка авіаційної галузі мала ефективний результат і дійсно допомогла вітчизняним авіаперевізникам. 

Анонси

Останні новини