Верховна Рада України не проголосувала за законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку, а саме - за відтермінування запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Документ підтримали лише 17 депутатів, 228 висловилися проти, 79 утрималися.
Поразка чи перемога? Що відбулося насправді?
Пропонуємо ознайомитися з наступними фактами:
"Була прийнята одноголосна позиція, щоб відтермінувати застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування на рік - до 1 січня 2022 року. Це консолідована позиція усіх фракцій та груп", - зазначив голова ВРУ Дмитро Разумков.
Фактично, законопроєкт 4313-д докорінно відрізнявся по суті від первинної редакції 4313 (про відтермінування на рік тотальної фіскалізації) і категорично не відповідав захисту інтересів ФОПів.
ТПП України вважає, що непідтримкою проєкту Закону 4313-д, ВРУ підтримала ФОПів. Проте важливо послідовно та консолідовано завершити врегулювання питання захисту та підтримки підприємців з урахуванням необхідності детінізації економіки, поповнення бюджету та сплати податків.
За словами віцеспікера ВРУ Олени Кондратюк, у Верховній Раді досягнуто домовленості про опрацювання усіма фракціями зазначеного питання з метою вироблення узгодженої позиції та першочергового розгляду на черговому засіданні ВРУ 4-го грудня (якщо не відбудеться позачергового засіданняпроєкту Закону №3853-1.
ТПП України уже висловлювала свою принципову підтримку цього законопроєкту (за результатами обговорення та прийнятого рішення Комітету підприємців малого та середнього бізнесу). Законопроєкт №3853-1 направлений на запровадження нових та лояльніших правил для суб’єктів спрощеної системи оподаткування.