м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

При ТПП України створено Комітет по державно-приватному партнерству

14.07.2017

Основними напрямами роботи нового об’єднання є відстоювання та захист інтересів бізнесу, підтримка і просування пропозицій членів комітету, реалізація конкретних проектів із застосуванням державно-приватного партнерства, експертиза з підготовки проектів нормативно-правових актів, організація їх громадського обговорення тощо.

Серед компаній, що підтримали пропозицію щодо створення комітету по  державно-приватному партнерству – судохідна компанія «Укрферрі», суднобудівельний холдинг «Смарт Меритайм Груп», «Оболонь», «Делівері», «Українська горіхова асоціація», міжнародна консалтингова компанія «Грант Торнтон Україна» й інші.

12 липня 2017 р. відбулося організаційне засідання, на якому обрано  керівні органи, схвалено Порядок діяльності і регламент роботи комітету.

Участь у ньому взяли представники бізнес-структур, банків, державних і приватних підприємств, логістичних компаній, наукових кіл. У своїх виступах вони акцентували увагу на перспективних напрямах роботи комітету та шляхах досягнення конкретних результатів. На думку членів комітету, роль державної участі у партнерстві з бізнесом не визначена. Так, наприклад, радник прем’єр-міністра України Валерій Пятницький підкреслив важливість вироблення пропозицій щодо спрощення умов торгівлі шляхом ліквідації численних бюрократичних бар’єрів, сприяння налагодженню контактів і діалогів із центральними органами виконавчої влади, наприклад, Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Головою новоствореного комітету обрано Владислава Мітрохіна. Він є директором Постійного представництва «Еделізон Хандельсгезельшафт мбХ».

«Завдання комітету – налагодження подальшого ефективного співробітництва з органами виконавчої влади на базі державно-приватного партнерства, а також Комітетами Верховної Ради України з питань участі у розробці й обговоренні законопроектів. Наша мета  об’єднання ресурсів держави та бізнесу, консолідація експертного співтовариства в області державно-приватного партнерства для залучення інвестицій і компетенцій у розвиток інфраструктури, у тому числі індустріальних парків»,  сказав Владислав Мітрохін.

Заступником голови комітету став генеральний директор суднобудівельного холдингу «Смарт-Меритайм Груп» Василь Федін.

«На сьогодні роль державної участі у партнерстві з бізнесом повною мірою не визначена. Комітет буде залучати до вирішення питань з конкретних проектів партнерів на державному рівні, уніфікувати документообіг для підготовки та внесення конкретних проектів на розгляд державних структур», - зазначив Василь Федін.

Серед функцій комітету – підтримка і просування як в Україні, так і за кордоном перспективних проектів, програм, внесених ділових пропозицій бізнесу, схвалених на засіданнях комітету; систематичний аналіз і моніторинг сучасного стану та тенденцій розвитку механізмів державно-приватного партнерства в економіці країни; дослідження вітчизняного та зарубіжного досвіду розвитку державно-приватного партнерства в підприємницькій діяльності; експертиза проектів нормативно-правових актів, соціально-економічних програм і техніко-економічних обгрунтувань проектів, що включають сферу державно-приватного партнерства; організація й участь у роботі конференцій, семінарів, конгресів із проблем державно-приватного партнерства в Україні та за кордоном, взаємодія з діловими іноземними та громадськими колами.

Комітет по  державно-приватному партнерству  є відкритим для вступу.   

    

Теги: ТППУ, Бізнес, комітет, підприємництво, Комітет по державно-приватному партнерству

Анонси

Останні новини

Більше новин