(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

При ТПП України створено Раду з питань зовнішньоекономічної діяльності

25.01.2018

Про це йшлося в ТПП України під час організаційного засідання, присвяченого обговоренню бачення роботи Ради.

«ТПП України, як найбільше бізнес-об’єднання країни, приділяє велику увагу питанню розвитку експортного потенціалу національних товаровиробників і забезпеченню комплексних заходів для просування української продукції на зовнішні ринки. Саме тому було прийнято рішення про утворення Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при Торгово-промисловій палаті України як дієвого механізму налагодження прямого діалогу у форматі «бізнес-влада» та відстоювання інтересів українських експортерів. Упевнений: об’єднуючи наші зусилля, ми спільно зможемо зробити вагомий внесок у просування українських товарів і послуг на зовнішні ринки»,  – сказав віце-президент ТПП України Сергій Свистіль.

Передбачається, що до складу Ради увійдуть представники українських компаній із різних галузей економіки та міжнародних організацій. Також до її роботи долучаться органи державної влади та посольства іноземних держав.

 «Представництво ЄС в Україні підтримує ініціативу ТПП України. Європейські компанії слід розглядати не тільки як потенційних конкурентів, а й як можливих партнерів, які могли б виробляти частину своєї продукції в Україні. Попереду для України ще не проста дорога, але немає жодних причин, чому вона не може йти шляхом своїх сусідів, які успішно інтегрували свою економіку з європейським ринком, і навіть більше – з усім світом», – вважає перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Жослін Гітон.

Основні завдання Ради – опрацювання проблемних питань українських підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності, вироблення відповідних фахових пропозицій і рекомендацій, представлення інтересів вітчизняного бізнесу в органах державної влади, забезпечення комплексного сприяння українським експортерам у просуванні товарів і послуг на зовнішні ринки.

«Міністерство реагує на імпульси від бізнесу щодо відкриття нових ринків, законодавчих ініціатив. Наші пріоритетні напрями – робота над відкриттям нових ринків, їх аналіз, виставкова діяльність, логістика й інфраструктура. Рада повинна впорядкувати та структурувати цю роботу. Її створення – це  логічний крок розвитку та поглиблення нашої співпраці, адже  ТПП України  – рушій цінних для експортної діяльності ініціатив», – сказала заступник міністра АПК Ольга Трофімцева.

Також Рада ставить за мету лобіювання широкого кола питань з метою покращення загальної правової та регуляторної політики й усунення перешкод для ведення бізнесу,

проведення експертизи проектів нормативно-правових актів і вироблення пропозицій щодо покращення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

«ТПП України – одна з небагатьох організацій, що створює інфраструктуру національного експорту. Для України експорт є чи не єдиним шляхом виживання.Треба ставити амбітніші завдання та працювати над експортом і, відповідно, збільшенням виробництва середньо- та високотехнологічної продукції», – зауважив головний радник АТ «Укрексімбанк» Борис Соболєв.

«Вітчизняним виробникам слід використовувати не так ринок ЄС, як бренд, для виходу на ринки третіх країн. Сподіваюсь, новостворена Рада допоможе спільно з бізнесом знаходити відповіді на актуальні виклики, що стоять перед ним», – сказав керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Теги: ТППУ, Бізнес, експорт, Рада з питань зовнішньоекономічної діяльності, ЗЕД

Анонси

Останні новини