(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Про підсумки проведення круглого столу висновків Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за результатами проведення спеціального розслідування

22.04.2021

За ініціативи Комітету по державно-приватному партнерству та Комітету з питань промислової модернізації 21 квітня ц.р. в Торгово-промисловій палаті України проведено круглий стіл (громадське обговорення) висновків Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за результатами проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження або експорту.

У роботі круглого столу взяло участь широке коло зацікавлених осіб: представники великих підприємств - товаровиробників кабельно-провідникової продукції, основних споживачів цієї продукції та імпортерів, бізнес-асоціацій, малого та середнього бізнесу, центральних і регіональних органів виконавчої влади, провідних наукових установ, міжнародних організацій, регіональних ТПП, а також міжнародні й українські експерти (понад 50 учасників)

У виступах багатьох учасників заходу знайшло своє відображення підтвердження основної мети – створити умов для мінімізації серйозної шкоди вітчизняній кабельно-провідниковій промисловості від імпортної експансії товарів іноземного виробництва.

Розвінчано міфи, що можливе підвищення цін національних товаровиробників на продукцію, в разі затвердження рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування спеціального мита щодо імпорту в Україну зазначеної продукції в розмірі 23,5%, сприятиме порушенню інтересів споживачів. 

За ініціативи представників української асоціації «Укрелектрокабель», заводів «Південкабель», «Одескабель» внесено пропозицію щодо укладення Меморандуму про не підвищення цін на товари, що є об’єктом розслідування.

Значну увагу учасниками приділено питанням відсутності контролю за технічними показниками імпортованої продукції, що зберігає загрози національній енергобезпеці та безпеки для держави в цілому.

Запропоновано врахувати ці питання в проекті Стратегії розвитку кабельно-провідникової галузі України до 2030 року.

Учасниками також визначено, що національні товаровиробники в змозі забезпечити потреби українських споживачів в своїй продукції за умов вжиття Урядом України відповідних заходів проти зростаючого імпорту. Це дозволить запобігти ситуації з можливого закриття підприємств та зберегти кабельну галузь від руйнації.  

За результатами обговорення учасники круглого столу визнали і підтвердили наявність умов, що завдають або загрожують завдати серйозної шкоди вітчизняній кабельно-провідниковій промисловості.

Високий рівень небезпеки для подальшого розвитку галузі обумовлений тим, що відсутність термінових дій з обмеження імпортної експансії призведе до вимушеної зупинки виробництва, відтоку капіталу, недоотримання бюджетних надходжень, зростання чисельності безробітних, що спричинить відтік капіталу та кваліфікованих кадрів за межі України.

Рекомендації за підсумками обговорення зазначеного питання на круглому столі (громадському обговоренню) запропоновано надіслати до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінекономіки, Мінстратегпрому та Антимонопольного комітету України.