м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ресурси діаспори можуть сприяти розвитку експортно-імпортних операцій України

19.05.2017

Українська діаспора закордоння здатна допомогти вітчизняним підприємцям у поширенні інформації про їх товар, установленні перших ділових контактів, а також зменшенні початкових витрат при виході на канадський ринок. Як експортувати на різні ринки, використовуючи торговельні преференції на свою користь, обговорили під час експортно-імпортної панелі на Першому бізнес-форумі української діаспори та закордонних друзів України, що пройшов у ТПП України.

У першому кварталі 2017 року зафіксовано значний приріст вітчизняного експорту (+34%). Частка прямих іноземних інвестиції в Україну, станом на 1 січня 2017 року, – 37,7 млрд дол. США. Статистика свідчить, що за останні кілька років збільшились обсяги і кількість компаній, які експортують або прагнуть експортувати до ЄС.

«Експорт – інвестиція часу та коштів. Україна має виняткові можливості для виробництва великої кількості перспективної до експорту продукції.Згідно з дослідженнями, ми виробляємо 200 найменувань товарів підвищеного попиту. До їх переліку входять, зокрема, яблучний сік, сухе молоко, борошно, цукрові сиропи, глютен тощо. Також є попит на українську сільськогосподарську техніку», – сказав Володимир Власюк, голова комітету з питань промислової модернізації при ТПП України, який модерував сесію.

У свою чергу підприємці, які заснували бізнес, зокрема, у Литві, Австралії, Італії, Андоррі, Іспанії, Португалії, ПАР, розповіли про потреби і можливості кооперації з українською бізнес-спільнотою.

За словами Валентина Шиманюка, керівника Українсько-Австралійської торгово-промислової палати, австралійський бізнес має намір нарощувати обсяги експорту власної продукції, шукає нові ринки збуту і готовий розширювати торговельно-економічні зв'язки. Бізнесмени цієї країни зацікавлені у імпорті хмелю, граніту, різноманітного інструменту для обробки каменю і металу (алмазного, шліфувального тощо), а також устаткування з переробки зерна (наприклад, конвеєрів) українського виробництва. Натомість, підприємці Австралії можуть запропонувати українцям екологічно чисті здорові продукти харчування (у тому числі евкаліптовий мед, м'ясо баранини й кенгуру, які мають низьку ціну і високу якість). Крім того, Австралія видобуває багато зрідженого газу, який експортується переважно до Японії, володіє запасами шельфового газу на Півночі і Заході. 

Представник литовського бізнесу поінформував, що Литва лібералізувала робочий ринок із Україною і потребує 50 тисяч українських робітників. Литва для України  – важливий торговельний партнер із колосальними перспективами інвестиційного співробітництва. Тільки мережа Novus створила в Україні понад 5 тисяч робочих місць, а загалом у нашій державі провадять діяльність майже 250 литовських компаній і фірм із литовськими інвестиціями. У Литві наразі працюють 88 компаній із українським капіталом. Щоб зареєструвати там фірму, необхідно лише три дні. Для інвесторів передбачено низку пільг і фінансових стимулів, включаючи мережу із 7 вільних економічних зон. Вони спеціалізуються в окремих галузях економіки і входять до двадцятки найкращих у світі та стабільно представлені у п’ятірці тих, що пропонують найкращі послуги інвесторам.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, підприємництво, експорт, діаспора

Анонси

Останні новини