м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ринок продовольства КНР: інструменти та можливості для українських підприємців

19.05.2021

За підтримки ТПП України, АТ «Укрсиббанк», Асоціації українсько-китайської дружби, Міжнародного центру розвитку Шовкового шляху, Асоціації експортерів та імпортерів відбувся перший практикум, присвячений можливостям роботи з Китаєм у 2021 році для українських підприємців.

«ТПП України як бізнес-асоціація, яка опікується зовнішньоекономічною діяльністю, зацікавлена у тому, щоб зробити максимально комфортними умови для ведення бізнесу з Китаєм, який на сьогоднішній день є найбільшим експортером України», - зазначив перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран. 

ТПП України давно співпрацює з Асоціацією українсько-китайської дружби, Міжнародною торговою палатою Шовкового шляху й Асоціацією експортерів та імпортерів. Результатом спільної роботи стала цільова програма «Шовковий шлях». До цією програми йшли не один рік, проводячи активні обговорення з бізнесом і митницею, щоб сприяти полегшенню процесу розмитнення товарів.

Перший блок практикуму стосувався актуальних питань для експортерів, а саме особливостей виходу на китайський ринок, практичних інструментів, розроблених ТПП України спільно з Асоціацією українсько-китайської дружби, а також вже реалізованих проєктів щодо експорту української продукції в Китай.

Одним з інструментів, про які розказав голова Асоціації українсько-китайської дружби Олег Ситник, є програма «Шовковий шлях». Вона надає всебічну підтримку українським експортерам – від аналізу китайського ринку й отримання сертифікатів до митного оформлення і просування товару. На прикладі трьох компаній – DSCH, MYLA, RAIN – Олег Ситник продемонстрував ефективність впровадження програми для українського експортера.

У другому блоці практикуму обговорювалися питання щодо верифікації китайських експортних документів. Як наголосив Микола Ларін, голова ради Асоціації експортерів та імпортерів, верифікація є важливою процедурою для українських імпортерів, які закуповують товари з Китаю. Це дієвий інструмент підтвердження відповідності експортних митних декларацій та інших документів на імпортовану з КНР продукцію. Тому важливо розуміти, як це працює на практиці.

Повний запис практикуму можна переглянути нижче:

 

Анонси

Останні новини